MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ĐOKOVIĆ SE POBEDOM VRATIO TENISU!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 24 Jul 2008 - 1:35

Naš najbolji teniser, posle skoro jednomesečne pauze i debakla na Vimbldonu, trijumfom protiv Kanađanina Frenka Dančevića (6:4, 6:4) započeo odbranu trofeja na turniru u Torontu

Vimbldonska trava postaje deo zaborava... Novak Đoković

Novak Đoković, najbolji srpski teniser svih vremena, pobedom je započeo odbranu titule na „Rodžers kupu" u Torontu i tako se na najbolji način vratio tenisu posle skoro jednomesečne pauze i debakla u Vimbldonu! U noći između utorka i srede, sa porazom je morao da se pomiri Kanađanin Frenk Dančević, koga je Nole savladao u dva seta i za sat i 15 minuta - 6:4, 6:4.

Serena ne igra u LA, Jeleni lakše do titule

Jeleni Janković, drugoj teniserki sveta, dodatno je olakšan put ka tituli na turniru u Los Anđelesu i prvoj poziciji WTA liste, nakon što se sa „Ist Vest bank klasika" juče povukla još jedna „kosturašica", Serena Vilijams. Amerikanka, koja je u LA bila postavljena za drugog nosioca, saopštila je da ima dosta problema sa povredom kolena, tako da je u njenom najboljem interesu da otkaže učešće na ovom turniru. Ona se tako priključila grupi najboljih teniserki sveta koje su takođe odustale od Los Anđelesa, a među kojima se nalaze Ana Ivanović, Marija Šarapova, Svetlana Kuznjecova, Venus Vilijams, Elena Dementijeva...

Bio je to još jedan od Đokovićevih prepoznatljivih „igraj koliko moraš„ mečeva, u kojem naš teniser nije želeo da bespotrebno rasipa energiju već na samom startu turnira. Otuda i mali problemi s početka meča, kada se Nole izvesno vreme mučio sa servisom protivnika, ali i sa iznenađujuće glasnom publikom u „Reksal centru". Ne računajući nekoliko bračnih ponuda upućenih Đokoviću (a za koje on tvrdi da ih nije čuo), gledaoci su, logično, uglavnom bili naklonjeni domaćem teniseru, sa čime je Novak ipak uspeo da se izbori...

Na gostujućem terenu

- Bio sam savršeno svestan da moj protivnik nije imao šta da izgubi u ovom meču. Bilo je zaista mnogo gledalaca na tribinama, a svi su naravno navijali za svog ljubimca. Imao je baš veliku podršku, ali meni je bilo stvarno veliko zadovoljstvo da igram u takvoj atmosferi. Koliko je Dančević kvalitetan igrač videlo se još prošle godine, kada je na istom ovom turniru pošteno namučio Rafaela Nadala u četvrtfinalu, ali ja sam učinio ono što je trebalo da učinim i zbog toga sam veoma srećan - rekao je treći teniser sveta posle meča.

Mada je posle neuspeha na Vimbldonu „nestao bez traga" na dve nedelje (nezvanično se saznaje da je posetio devojku Jelenu u Italiji), Đoković je po dolasku u Toronto demantovao da je zapao u depresiju, kako su pojedini strani mediji spekulisali, ali je dodao da mu kratkotrajan boravak u Londonu svakako neće ostati u dobrom sećanju.

Sledeći je Verdasko?

- To je bio izuzetno loš turnir za mene. Jednostavno, ništa mi nije polazilo za rukom, niti sam mogao da učinim bilo šta po tom pitanju. Sada se trudim da ne razmišljam previše o tome, da što pre zaboravim tu epizodu - rekao je na kraju Đoković.

Naredni protivnik našem teniseru biće bolji iz duela Španca Fernanda Verdaska i Šveđanina Robina Soderlinga, čiji je meč završen kasno sinoć po našem vremenu. Sa Verdaskom (11. na ATP listi) Nole se sastajao četiri puta u karijeri, uz polovičan uspeh oba tenisera (2:2), dok je Soderlinga (49) pobedio prošle godine u Rimu, u njihovom jedinom međusobnom duelu.

Masters turnir u Torontu igra se za nagradni fond od 2,6 miliona dolara.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

MUZIKA :: SPORT :: TENIS