Nadal do zlatne medalje ubedljivom pobedom nad Gonzalesom

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Ned 17 Avg 2008 - 17:56

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u finalu savladao Čileanca Fernanda Gonzalesa sa 3;0, po setovima 6:3, 7:6, 6:3

Nadal je odlično počeo meč i već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, a zatim poveo sa 3:0. Do kraja prvog dela meča Nadal je sigurnom igrom osvajao gemove na svoj servis, iako je propustio još nekoliko prilika da napravi brejk.

Gonzales je u drugom setu pružio mnogo jači otpor favorizovanom Špancu.

Čileanac je prvi gem dobio na svoj servis i od tog trenutka je diktirao tempo, ali je u 12. gemu drugog seta, kod vođstva 6:5, propustio dve set lopte.

To je iskoristio Nadal, vratio se rezultatski u igri i izborio taj-brejk.

Gonzales u taj-brejku nije imao šanse da zaustavi razigranog Španca, koji je od prvog poena imao inicijativu i na kraju zasluženo došao do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu čileanskom teniseru je već ponestalo snage, a u četvrtom gemu Nadal mu je oduzeo servis bez izgubljenog poena i poveo sa 3:1. Gonzales je u šestom gemu imao poslednju šansu da napravi brejk i smanji na 3:4, ali se Nadal vratio od 15:40 i na kraju osvojio gem za prednost od 5:2. U sledećem gemu, na Gonzalesov servis, Nadal nije uspeo da iskoristi tri meč lopte. Četvrtu priliku za pobedu, međutim, Španac nije propustio i na svoj servis Nadal je stigao do zlatne medalje.

Nadal, koji će od sutra i zvanično preuzeti prvo mesto na svetskoj rang listi od Rodžera Federara, trijumfom u Pekingu osvojio je novih 400 ATP poena.

Gonzales je, zahvaljujući plasmanu u finalu, osvojio novih 280 bodova na rang listi.