MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

SPS: DRUŽE SLOBO, MI TI ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 21 Avg 2008 - 19:38

Potpredsednici SPS-a i ministri prosvete i infrastrukture Žarko Obradović i Milutin Mrkonjić obišli grob Slobodana Miloševića na njegov rođendan i poručili da se ne odriču ideja koje je on promovisao.

„Sloboda" i SPS odvojeno... Na Miloševićev grob cveće položili ministri Mrkonjić i Obradović i članovi „Slobode"

Da je bivši predsednik Srbije Slobodan Milošević živ, juče bi napunio tačno 67 godina. Šta bi tada bilo sa SPS-om, da li bi bili na vlasti i da li bi uopšte bili parlamentarna stranka, niko nema odgovor.

Bilo kako bilo, grob Miloševića, koji je u Hagu umro u martu 2006. godine, juče su posetili njegovi partijski drugovi, potpredsednici stranke Žarko Obradović i Milutin Mrkonjić, koji su i ministri prosvete i infrastrukture u vladi koju je SPS formirao sa DS-om. Lider SPS-a Ivica Dačić nije se juče pojavio u Požarevcu.

Rođendan 2001. u Hagu

Jedan od bliskih saradnika Slobodana Miloševića ispričao je kako je izgledala proslava njegovog rođendana 2001. u Hagu. Tada je prvo trebalo da ga posete Ivica Dačić, Dušan Bajatović, Dobrosav Radović i Zoran Anđelković, ali Milošević nije želeo da ih primi, već je tražio da mu dođu Bogoljub Bjelica, Slavica Đukić-Dejanović, Živadin Jovanović, Živorad Igić i Borivoje Drakulović.
- Dočekao nas je nadmeno. Kad smo seli, ustao je i rekao: „Drugovi i drugarice, dobro došli na vanredni partijski sastanak u prisustvu NATO snaga!" Kada smo mu dali poklone za rođendan, jedan član delegacije hteo je Miloševiću da da 1.000 DEM da kantinu, pa ga je zagrlio i tako hteo da mu gurne u ruku da ne vide stražari. Kada je Sloba video novac, okrenuo se i sa suzama u očima rekao: „Vi meni donosite pare i poklone, a moja Mira u Beogradu nema hleba da jede! Sve što ste doneli da vratite i njoj da date." A nije znao da je Mira u to vreme imala ličnog šofera, frizera i kozmetičara i nije joj apsolutno ništa falilo - kaže ovaj socijalista.

Moralna obaveza

Posle polaganja cveća, paljenja sveća i odavanja pošte svom predsedniku, ministar prosvete Žarko Obradović izjavio je da je „ono što nam se sada događa samo dobra procena Slobodana Miloševića i potvrda njegovog iskrenog puta".
- Socijalisti imaju moralnu, partijsku i ljudsku obavezu da posećuju grob Miloševića. Za nas je obilazak ovog mesta prilika da se podsetimo svih onih vrednosti koje je predsednik Milošević za života promovisao. To mi socijalisti moramo stalno da naglašavamo, pošto očigledno postoji pokušaj revizije istorije - rekao je Obradović, i dodao da je Milošević tokom života i na suđenju u Hagu „pokazao da je bio posvećen idealima slobode, pravde i ravnopravnosti".
Objašnjavajući za Press da li je u redu da kao aktuelni ministar prosvete na grobu bivšeg predsednika govori o „ispravnosti puta" i „promovisanim vrednostima" Slobodana Miloševića, Obradović kaže da je ovu izjavu dao „ne kao ministar prosvete, već kao potpredsednik stranke".
- To je moja politička izjava i nema veze sa resorom prosvete koji ja vodim. Pa, ne mogu ja novinarima da naređujem da kada prenose moju izjavu stave da sam nešto rekao u svojstvu zamenika predsednika SPS-a ili ministra. Zna se u kom sam svojstvu ja tamo jutros bio - kaže Obradović.
Na naše pitanje koje su se to procene Slobodana Miloševića pokazale ispravnim, što je posebno naglasio na grobu, Obradović kaže:
fakti

n Posle smrti Slobodana Miloševića njegova ćerka Marija najavila je da će tražiti
ekshumaciju, kako bi ga sahranila u Lijevoj Rijeci u Crnoj Gori
n Prema informacijama iz Skupštine opštine Požarevac, takav zahtev nije stigao
n Slobodan Milošević rođen je 20. avgusta 1941. godine u Požarevcu
n Umro je u Hagu 11. marta 2006. godine, a sahranjen je pod lipom u
dvorištu porodične kuće

- Hteo sam da kažem da je Srbija žrtva politike, geopolitičkih interesa zapadnih sila i da je to uvek bila procena Slobodana Miloševića. To najbolje vidimo na pokušaju otimanja Kosova. Kao što vidite, mi smo jedinstveni oko borbe da se sačuva Kosovo, i kamo sreće da smo se svi još ranije ujedinili u borbi da sačuvamo teritorijalni integritet - rekao je Obradović.
Posle odlaska delegacije socijalista, vence na Miloševićev grob položile su i njegove pristalice iz udruženja „Sloboda", u kojoj su bili Uroš Šuvaković, Miloš Aleksić i Goran Trivan, kao i „više stotina aktivista ovog udruženja". Uroš Šuvaković kaže za Press da nisu „zaboravili Slobodana Miloševića".

Organizovano na grob

- Položili smo cveće. Juče pre podne bilo je sigurno 300-400 poštovalaca pokojnog predsednika. Mi smo organizovali jedan autobus, a bilo ih je sigurno sedam, osam. Bilo je dosta i njegovih Požarevljana. Nismo ga zaboravili - kaže Šuvaković.
Sinoć je u Domu Dobrnjčevih, koji se nalazi uz dvorište porodične kuće Mirjane Marković, gde je Milošević i sahranjen, održana promocija knjige „Slobodan Milošević - Prilog istoriji 20. veka", koja sadrži izbor njegovih govora od izbora za predsednika Predsedništva Srbije, do hapšenja i izručenja Tribunalu u Hagu.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics