MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Dinkić obmanuo 166 radnika „Zastave"?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pet 22 Avg 2008 - 22:27

Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić prilikom potpisivanja aneksa socijalnog programa sa predstavnicima sindikata „Zastava vozila" dao je pogrešnu informaciju - da otpremnina od 300 evra po godini staža važi za sve, „bez obzira na ostvarene godine rada"

Greška?... Mlađan Dinkić

Ministar je, kako smo juče čuli, zaboravio da napomene da ova mera ne važi za zaposlene kojima je ostalo manje od dve godine do sticanja prava za penziju. Neprecizna izjava dovela je u zabludu 166 radnika koji nemaju prava na isplatu otpremnine u najavljenom iznosu.

Radnica zaposlena u fabrici „Zastava vozila" koja je insistirala na anonimnosti kaže da se nakon izjave ministra Dinkića obratila sindikatu sa željom da se prijavi za najavljeni socijalni program, ali su joj rekli da za nju to ne važi.

- Ostalo mi je deset meseci do ostvarivanja prava na penziju, ali sam želela da se prijavim za isplatu otpremnine u visini od 300 evra po godini staža. Na osnovu izjave ministra Dinkića, shvatila sam da mogu da se prijave svi zaposleni. Kada sam se obratila predstavnicima sindikata, oni su rekli da taj program ne važi za mene, već za zaposlene kojima je ostalo više od dve godine do penzije. Nije mi jasno zašto tako nije i predstavljeno - kaže naša sagovornica.

Zamenik predsednika Samostalnog sindikata „Zastava vozila" Zoran Marković za Press objašnjava da je ministar Dinkić pogrešio prilikom davanja izjave.

- Tačno je da je ministar Dinkić isplatu otpremnine najavio za sve zaposlene, ali smo mu posle konferencije skrenuli pažnju da to ne važi za zaposlene kojima je ostalo manje od 24 meseca do sticanja uslova za penziju. Takvih radnika ima ukupno 166. To, naravno, ne znači da će njima biti uskraćene druge mogućnosti koje socijalni program pruža. Jedna od njih je da im se isplati deset prosečnih bruto plata i da budu zavedeni na tržištu rada - objašnjava Marković.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics