MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

A OD KUMA, ŠUT KARTA!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

A OD KUMA, ŠUT KARTA!

Počalji od Admin taj Ned 24 Avg 2008 - 10:57

A OD KUMA, ŠUT KARTA!

Vjera Radović, rođena sestra predsednika Srbije i DS-a Borisa Tadića, tvrdi da je smenjena u opštini Stari grad zbog sukoba sa Dragoslavom Zekom Božovićem, koji je ujedno i kum njenog brata!

Ne traži i ne očekuje pomoć svog mlađeg brata... Vjera Radović i njen rođeni brat Boris Tadić

Vjera Radović, rođena sestra predsednika Srbije i lidera DS-a Borisa Tadića, potvrdila je juče da zbog sukoba sa predsednikom OO DS Stari grad Dragoslavom Zekom Božovićem nije ponovo izabrana na funkciju u ovoj beogradskoj opštini. Zečević je, pri tom, venčani kum Borisa Tadića!

Božović: Pravila su ista za sve

Dragoslav Božović na naše pitanje da li će ponovo biti kandidat za predsednika DS-a u opštini Stari grad kaže da o tome ne odlučuje on.

- Ne znam. O tome ne odlučujem ja, već postoji stranačka procedura. Da bih se kandidovao potrebna je podrška mesnih odbora, pa opštinskog. Isto kao u slučaju izbora Vjere Radović za člana Opštinskog veća. Usvojena pravila stranačke procedure koja se mogu pročitati su jasna i moraju se poštovati. Za sve su ista - rekao je Božović, i dodao da niko, pa ni predsednik Tadić, nije intervenisao ni kada je priča dospela u javnost.

Press je pre desetak dana objavio da DS nije predložio Vjeru Radović za reizbor u Opštinsko veće Starog grada jer, prema rečima Dragoslava Božovića, nije imala potrebnu podršku u svojoj stranci. On nam je tada rekao da to što ona nije ponovo izabrana nema nikakve veze sa njim, da je sve stvar procedure i da niko, pa ni sestra Borisa Tadića, nema protekciju u DS-u.

Vjera Radović tada nije želela da nam otkrije svoju stranu priče, ali je to učinila nekoliko dana kasnije. Sestra Borisa Tadića je za nedeljnik „Standard" izjavila da nije izabrana na opštinsku funkciju samo zato što je tako želeo Dragoslav Zeka Božović!

Svi u sukobu sa Zekom

- Zeka Božović uopšte ne govori istinu! Uopšte nije problem u tome što sam, navodno, izgubila podršku mesnog odbora Demokratske stranke. Problem je što sam u velikom sukobu sa njim! I ne samo ja! To se odnosi na još neke ljude koji se ne slažu sa njim. I oni su smenjeni! Svi! A veliko je pitanje ko je došao umesto njih, koji su pošteno radili - kaže Vjera Radović.

Na pitanje kako to da sestra predsednika DS-a nema podršku u stranici i da li posle ovoga namerava da napusti partiju, ona kaže:

- Nisam zaštićena u stranci, niti tražim zaštitu zato što sam Borisova sestra. Ja sam autonomna ličnost i u stanju sam da se sama borim. Ostajem u partiji i nastavljam borbu. Ne pada mi na pamet da se povlačim iz stranke u koju sam ušla pre Božovića. Nastavljam borbu na svoj način - rekla je Vjera Radović, ali nije otkrila o kakvom je sukobu sa Božovićem reč i šta je uzrok toga.

fakti

n Vjera Radović je rođena sestra Borisa Tadića, pet i po godina starija od njega, psiholog po zanimanju

n U prošlom sazivu bila je član Opštinskog veća Stari grad zadužena za prosvetu i brigu o porodici

n U novoj opštinskoj vladi, koju su krajem juna formirali Lista za Beograd i LDP, za nju nije bilo mesta

n Dragoslav Božović je kum Borisa Tadića, predsednik OO DS Stari grad i narodni poslanik

S druge strane, Dragoslav Zeka Božović ponovio je juče da stoji iza svega što je već rekao za naš list o razlozima smene Vjere Radović. On je naveo da „Vjera Radović nije izabrana u Opštinsko veće jer nije dobila podršku u svom mesnom odboru DS-a". Božović ističe da on nije član mesnog odbora DS-a u kome je Vjera Radović, kao i da u stranici „postoji procedura koja mora da se poštuje u svim slučajevima, bez obzira o kome je reč".

Božović: Kampanja

- Ne želim dalje da se upuštam u diskusiju sa Vjerom. Ja sam rekao potpunu istinu, a svako dalje polemisanje moglo bi da se tumači kao unutarpartijska kampanja, jer 5. oktobra imamo direktne izbore u DS. Pravila zabranjuju vođenje kampanje preko medija, a možda druga strana to želi. Kada prođu izbori možemo o svemu da pričamo. I ne samo to. Kada se vratim sa odmora, sve mogu da vam dokumentujem, da pokažem zapisnike, a o svemu ćemo pričati u oktobru - kaže Božović za Press.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: