MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

SRPSKI JURIŠ NA NJUJORK!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

SRPSKI JURIŠ NA NJUJORK!

Počalji od Admin taj Pon 25 Avg 2008 - 18:42

SRPSKI JURIŠ NA NJUJORK!

Novak Đoković, Ana Ivanović, Jelena Janković i još troje naših tenisera danas startuju na US openu, četvrtom grend slemu sezone. Nole cilja titulu, Ana i Jelena razdvojene do finala.

Odgovaraju mu i podloga i loptice... Novak Đoković

Srpski teniseri okupirali su Njujork! Ana Ivanović, Jelena Janković, Novak Đoković, Janko Tipsarević, Viktor Troicki i Nenad Zimonjić večeras počinju takmičenje na poslednjem grend slemu u sezoni - US openu, a ostaje da se vidi da li će i posle ovog turnira „ceo svet pričati srpski"...

Spremna da povrati prvo mesto... Jelena Janković

Naravno, veći deo pažnje i ovoga puta usmeren je ka Novaku Đokoviću, trećem teniseru sveta, što je i logično ako se uzme u obzir da je upravo u Njujorku, pre 12 meseci, najbolji srpski teniser svih vremena igrao svoje prvo grend slem finale. Nole će u prvom kolu igrati protiv Francuza Arnoa Klemona, koji je u Njujork doputovao kao 78. teniser sveta, a sa kojim se Đoković do sada sastajao dva puta, uz polovičan uspeh (1:1). Nema potrebe napominjati ko je favorit u ovom duelu, posebno ako se ima u vidu da se Novak „na mesto zločina" vraća sa upravo osvojenom bronzanom medaljom iz Pekinga, odnosno da se više ne radi o zbunjenom dečačiću koga je Rodžer Federer prošle godine pobedio na iskustvo...

- Zaista je sjajno ponovo biti ovde. Ovde je sve počelo, ovde sam prvi put prošle godine shvatio da imam potencijala za grend slem titulu, koju sam i osvojio već prvom narednom prilikom. Sada su stvari potpuno drugačije, jer imam mnogo više samopouzdanja i motivacije. Pri tom, mislim da podloga na kojoj se ovde igra, kao i loptice koje se koriste, u velikoj meri odgovaraju mom stilu igre, mojoj ličnosti uopšte, tako da se ja zaista nadam da i ove godine mogu da doguram daleko. Ne mogu da kažem da sam favorit, pošto ovde nastupaju i Nadal i Federer, ali ću sigurno uraditi sve što je u mojoj moći da se što bolje pokažem - poručio je naš najbolji teniser, koji se na US openu nalazi u Federerovoj polovini žreba.

US OPEN, PRVO KOLO

utorak

Ana Ivanović (Srbija) - Vera Duševina (Rusija)

danas, centralni teren „Artur Eš" (13.00)

Jelena Janković (Srbija) - Koko Vandevege (USA)

utorak

Novak Đoković (Srbija) - Arno Klemon (Francuska)

utorak

Janko Tipsarević (Srbija) - Sem Varburg (USA)

danas, teren 11 (5.00)

Viktor Troicki (Srbija) - Karsten Bol (Australija)

Ana Ivanović će u prvom kolu igrati protiv „stare mušterije" Vere Duševine, koju je pobedila u četiri od njihovih prethodnih pet mečeva, dok će Jelena Janković prvi put odmeriti snage sa Koko Vandevege iz SAD. Ana i Jelena postavljene su za prvog, odnosno drugog nosioca na ovom turniru, tako da se ne mogu sastati pre finala. Jankovićeva je, čini se, imala nešto povoljniji žreb, ali obe naše teniserke ne bi smele da imaju problema sa protivnicama barem u uvodnim mečevima.

Više je ne boli palac... Ana Ivanović

Isto se, međutim, ne može reći za Tipsarevića i Troickog, koji će morati pošteno da se namuče kako bi „preživeli" prvu nedelju turnira. Tipsa u prvom kolu igra sa domaćim teniserom Semom Varburgom (168. teniserom sveta), a Troicki sa Karstenom Bolom iz Australije (186), što su mečevi u kojima bi trebalo očekivati pobede naših tenisera. Međutim, nevolja je u tome što je žreb odlučio da Troicki već u trećem kolu ide na Nadala, a Tipsarević u četvrtom na Davidenka, pa im put do četvrtfinala baš i nije otvoren.

U Njujorku će nas, naravno, predstavljati i Nenad Zimonjić, koji u paru sa Danijelom Nestorom poslednjih meseci postiže najveće uspehe u karijeri. Na US openu nastupaće i u miksu, zajedno sa Slovenkom Katarinom Srebotnik.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics