MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Garsonjera

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Garsonjera

Počalji od Admin taj Uto 26 Avg 2008 - 19:48

Garsonjera

Ono sto ovako bez tlocrta i elementarnih podataka mogu reci je da ovakvi stanovi - garsonjere, mislim prvenastveno na prostor koji obuhvata: glavnu sobu a istovremeno i spavacu, sa cajnom kuhinjom i kupatilom (za koje se nadam da je vratima ipak odeljeno) da najcesce pate od prenatrpanosti namestajem sto sprecava nesmetan tok C’I enegije kroz stan.

Nered je takodje krupan problem (ne mislim pri tome da ste Vi neuredni, vec naprosto kada su 24 casa sve prostorije u stalnoj upotrebi neda se bas drzati sve na mestu )
Trebalo bi stvarno da ste izuzetno disciplinovani i uredni pa da ovo ne stoji kao stavka za resavanje.

Primenite Pa-kua ili licni trigram kako bi odredili pozitivne i negativne lokacije.
Ja bih primenila stremljenja mada bi usput virila i u trigrame.

Najvaznije mesto u ovakvom prostoru jeste ono na kome ce se nalaziti krevet. On treba da pruzi osecaj zasticenosti, treba da bude u dodiru sa zidom a podnozje da negleda na izlaz stana, pa mozda oko njega postavite neki paravan ili neki komad namestaja koji ce vizuelno deliti ovaj prostor od ostatka stana, no nikako ga ne treba postaviti izmedju tri zida (deo kao nisa, ako garsonjera oblikom podseca na L) jer ce to sigurno doneti uskracenost i ogranicenja iako je sam krevet dobrih dimenzija. Ukoliko taj krevet istovremeno sluzi i kao sedeci deo preko dana onda bi trebao sto vise da lici na kauc. Mozete staviti i prekrivace jakih boja i velike jastuke, trebao bi da stoji u delu koji stvara osecaj topline i udobnosti, i da pri tome sa njega uvek vidite ulazna vrata, tj.onoga ko ulazi bez da okrecete glavu.

Kuhinjski sto postavite tamo gde ima najvise svetla, pogotovo ako sluzi istovremeno i kao radni i trpezarijski. Potrudite se da oko stola ima dovoljno prostora. Mozete postaviti i one pokretne trakaste siroke zavese i na taj nacin ovaj deo zastititi kada je van funkcije. Pogotovo ako je to sa naglasenom funkcijom radnog dela, onda je blagotvorno da kad zavrsite posao (brinuci o karijeri) budete koncentrisani, a ne da gledate u udoban krevet i sl. sto bi odvlacilo paznju.
Naprosto kada se radi - da se radi, a posle nesmetano uziva u odmoru.

Ostatak namestaja mozete postaviti gde zelite, najcesce ga intuitivno nakon osnovnih pravila i postavimo povoljno.

Postoji neki nazovimo osnovni test za garsonjere tipa:
pitanje - odgovor = uvid u stanje ➽ nasa akcija.

1. Da li stan izgleda neuredno? To ugrozava zdravlje i srecu jer remeti protok energije-pronadjite mesto za svaku stvar.
2. Cak iako je stan mali da li odaje utisak prostranosti? Mogu da se postave ogledala koja ce simbolicno udvostruciti dimenzije.
3. Da li postoji dovoljno svetlosti, posebno oko ulaza kako bi C’i nesmetano ulazio? Jer najveci deo energije ulazi na glavna vrata. Stoga dobro osvetljenje je kljuc da bi se podstakao protok i stvorio osecaj topline i prijatnosti.
4. Da li postoje mracni i sumorni uglovi? Ustajala energija se u njima skuplja, zato pojacajte osvetljenje i obesite kristale kako bi blagotvoran C’I posetio ove delove.
5. Da li se osecate opusteno kada udjete u stan? To je Vaš dom i trebalo bi da kada zatvorite vrata bude oaza vaseg zivota.
6. Da li su boje u stanu privlacne? Trebalo bi da se odnose na vas licni elemenat.
7. Da li ste izlozili neke licne predmete koji pokazuju vasa interesovanja?
Na nase raspolozenje uticu osecanja,ca lepa uvek mozemo prizvati iz secanja sitnicama koje zivot znace.
8. Da li mozete da vidite ulaz iz kreveta ili mesta gde sedite? Culi ste za "udarac s ledja", a simbolicki ste tako nezasticeni i bez podrske.
9. Da li postoje sarovi ( negativne strele npr. ostra ivica) upereni ka vratima i prozorima. Ukoliko postoje primenite lekove. Zvoncici i viseci kristali su delotvorni ,mada se preporucuje i ogledalo pa-kua, ali ja nekako tako snazan lek zaobilazim!
10. Da li ste aktivirali polja u stanu koja zelite da poboljsate u zivotu.

Dakle u sustini prostor se tretira isto kao i veliki stan ili kuca.
Sama velicina stana nema nikakav uticaj na zdravlje, bogatstvo ili srecu, ako stavri rasporedite na ispravan nacin, uvek moze biti bezbedno utociste koje vam pruza osnovu da realizujete zeljeno. Ono sto je u nama i oko nas je manifestnou nasoj stvarnosti pre ili kasnije, to sigurno znate. A svi mi koji smo zavirili u feng sui - prostor vise nikada ne posmatramo na nacin kao pre.
Lepo Vi sada postavite tlocrt pa da zajedno prosetamo.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: