Novak Đoković u četvrtfinalu US Opena

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Sre 3 Sep 2008 - 13:17

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se četvrtfinale gren slem turnira, Ju-Es opena, koji se igra za ukupan nagradni fond od 20.657.000 dolara.

Đoković, koji je na turniru postavljen za trećeg nosioca, je večeras u osmini finala pobedio 15. tenisera sveta, Španca Tomija Robreda, rezultatom 3:2, po setovima 4:6, 6:2, 6:3, 5:7, 6:3.

Ovo je bio peti medjusobni duel srpskog i španskog tenisera, a četvrti trijumf Đokovića.

Naš teniser igraće u četvrtfinalu Ju-Es opena sa pobednikom meča izmedju Čileanca Fernanda Gonzalesa i Amerikanca Endija Rodika.

Oba tenisera ušla su oprezno u meč, a prvu šansu za brejk imao je Đoković pri rezultatu 3:2 za srpskog igrača. Medjutim, Robredo je spasao brejk-loptu, a Srbin je potom počeo da greši. Pri rezultatu 4:4, Đoković je imao servis i prednost od 30:0, ali je četiri poena zaredom osvojio Španac i poveo 5:4. Robredo je u narednom gemu odlično servirao i zasluženo osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Đoković je na početku drugog seta spasao brejk-loput, a onda je bez većih problema oduzeo gem na servis Robreda. Srpski teniser je poveo 3:0 u gemovima, a potom je zatražio lekarsku pomoć zbog problema sa ledjima i butinom. Đoković je posle intervencije lekara zaigrao angažovanije i drugi set bez većih problema dobio rezultatom 6:2.

Srbin je oduzeo gem na servis španskog tenisera na početku trećeg seta i stigao do vodjstva od 4:1. Novak je držao prednost do kraja seta i ovaj deo meča dobio rezultatom 6:3.

DJoković je nastavio sa dobrom igrom i na početku četvrtog seta, a već na startu ovog dela meča oduzeo je gem na servis protivnika. Srbin je poveo 3:1 u gemovima, ali je Španac uspeo da se vrati u set i da osvoji tri gema zaredom. Đoković je zahvaljujući dobrom servisu izjednačio na 4:4, a onda je propustio da oduzme gem na servis Španca, iako je imao jednu brejk-loptu. U finišu seta, Srbin je propustio nekoliko brej-lopti, a Robredo je zaigrao angažovanije i uspeo je da dobije ovaj deo meča rezultatom 7:5.

U pauzi izmedju četvrtog i petog seta Đoković je ponovo zatražio intervenciju lekara, ali je nastavio meč. Srbin je zaigrao bolje u petom setu i pri rezultatu 2:2 osvojio gem na servis Robreda. Đoković je sigurnim servisom došao do vodjstva od 4:2 i do kraja seta dozvolio protivniku da osvoji još samo jedan gem.