MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NOLE: PAŠĆE FEDERER!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pet 5 Sep 2008 - 23:24

Rodžer je apsolutni favorit, ali naravno da mogu da ga savladam. Pa, već sam ga dva puta dobio na tvrdoj podlozi, kaže Đoković, koji će prestići Švajcarca na drugom mestu ako osvoji US open.

Rodžere, sve sam ti bliži... Novak Đoković

Novak Đoković, najbolji srpski teniser svih vremena, plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva SAD, gde će za protivnika imati Švajcarca Rodžera Federera! Đoković je u noći između četvrtka i petka pobedio Amerikanca Endija Rodika u četvrtfinalu US opena, posle još jednog spektakularnog duela u četiri seta (6:2, 6:3, 3:6, 7:6), nakon čega će se danas boriti za novo grend slem finale, ali i za drugu poziciju na ATP listi!

Federer: Biće žestoko protiv Novaka

Rodžer Federer rekao je da će meč protiv Đokovića biti „žestoka borba sa osnovne linije". Švajcarac tvrdi da je naš teniser dosta napredovao od prošlogodišnjeg finala US opena kada ga je pobedio u finalu.

- Đoković je u međuvremenu napredovao, osvojio je grend slem u Melburnu vrlo mlad i to je uticalo da postane veoma ozbiljan igrač. Pobedio me je u Melburnu, a u međuvremenu ja sam njega savladao u Monte Karlu, tako da se nismo često sastajali u poslednje vreme. Biće to žestok meč sa osnovne linije, ali, verujte, ja još u Njujorku nisam odigrao najbolje što znam - rekao je Federer.

Ukoliko pobedi Federera, a zatim osvoji turnir, naš teniser će zameniti nekada neprikosnovenog Švajcarca na drugom mestu liste najboljih igrača sveta, što će mu ujedno biti i najbolji plasman u karijeri. Federer je jedan od retkih igrača sa kojima Novak ima ozbiljno negativan skor u međusobnim duelima (2:6), ali ni Rodžer nije ono što je nekad bio, pa naš teniser i te kako ima čemu da se nada u ovom meču.

Vreme je za revanš!

Đoković je ulogu favorita prepustio Federeru, što nikako ne znači da se unapred pomirio s porazom. Naprotiv, naš teniser podseća da je mnogo zreliji i iskusniji u odnosu na prošlu godinu, kada ga je Federer pobedio u finalu US opena, tako da će u predstojećem duelu i on imati svojih šansi.

- Federer je u polufinalu apsolutni favorit, a verujem da mu je veoma stalo do toga da opet osvoji US open i tako ostane u borbi za prvo mesto ATP liste. Biće čudno igrati protiv njega sada kada je drugi na svetu, imajući u vidu da je toliko godina bio dominantan. Ne kažem, međutim, da ne mogu da ga pobedim! Naravno da mogu, jer sam ga na ovoj podlozi i pobedio dva puta. Ali, mora se ipak imati u vidu da je on četiri godine bio „broj jedan", da je osvojio 13-14 grend slem turnira, više ni sam ne znam tačno, a da je u karijeri pobedio na 50 ili 60 turnira - rekao je Novak Đoković.

Ne razmišljam o ATP listi

O mogućnosti da osvoji poslednji grend slem u sezoni i tako zauzme drugu poziciju na ATP listi, naš teniser, međutim, nije juče želeo da priča.

- Ne mogu sada da razmišljam o drugom mestu, idem korak po korak i koncentrisan sam na meč sa Federerom. Veoma je iskusan, zna kako treba da igra, kako da se ponaša u ovako velikim mečevima, kako da se postavi prema 20.000 navijača, tako da će biti veoma teško pobediti ga. I ja polako stičem iskustvo, ali ipak još nisam na njegovom nivou. Ako budem igrao svoj najbolji tenis, međutim, mislim da mogu da ga pobedim - poručio je Đoković.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

MUZIKA :: SPORT :: TENIS