MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

TOMA JE IZDAJNIK

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

TOMA JE IZDAJNIK

Počalji od Admin taj Sre 10 Sep 2008 - 16:52

TOMA JE IZDAJNIK

Nikolić i poslanici koji su krenuli sa njim tretiraju se kao izdajnici! Nema nikakvog raskola u SRS-u, verujem da će Vučić ostati sa nama.

Vučić je veliki srpski nacionalista, ostaje u SRS... Dragan Todorović

Potpredsednik SRS-a Dragan Todorović tvrdi da u ovoj partiji nema puča, već da samo „postoji nekolicina izdajnika". Todorović, koga je Šešelj ovlastio da vodi stranku i poslanički klub posle ostavke Tomislava Nikolića, uveren je da će SRS opstati kao „najjača opoziciona snaga u Srbiji".

- Bilo je izdaja i ranije, ali je stranka posle toga uvek bila jača. Mnogi se sećaju Jovana Glamočanina, koji je 1994. godine oteo naše poslanike i osnovao poslaničku grupu u saveznom parlamentu. Kasnije je dokazano da mu je Državna bezbednost pomogla da osnuje stranku. Tada je Vojislav Šešelj bio u Miloševićevom zatvoru, danas je u haškom kazamatu. Danas Tomislav Nikolić i još nekoliko izdajnika rade isto što i Glamočanin, ali nikakvog velikog raskola među radikalima nema, niti će ga biti - kaže Todorović u intervjuu za Press.

60 poslanika ostaje u SRS-u

Koliko je poslanika SRS-a potpisalo blanko ostavke u ponedeljak i utorak?

- Ne znam tačno. Ostavke su tu u stranci, ima ih dosta, ali ih nisam brojao. Dobićete uskoro precizan podatak.

Znači, od 60 poslanika koji su ostali u klubu SRS-a neki još mogu da pređu kod Tomislava Nikolića?

- Neki još razmišljaju, odnosno nisu potpisali blanko ostavke, ali siguran sam da će ostati verni SRS-u. Ovih 18 poslanika je maksimum koji je Nikolić mogao da odvede, a siguran sam da će neki od njih razmisliti hladne glave i vratiti se tamo gde pripadaju.

Kako je reagovao Vojislav Šešelj kada je čuo za osnivanje poslaničke grupe „Napred, Srbijo"?

- Šešelj nije mnogo iznenađen. On je to očekivao. Sve je dobro procenio i tačno je znao koji će ljudi krenuti sa Nikolićem. Jednostavno, tačno je predvideo šta će se dogoditi. Možda je samo za neke ljude iznenađen, kao što sam i ja.

Ko vas je, konkretno, iznenadio?

- Ne bih sada o imenima. Mislim i da će se mnogi od njih predomisliti i vratiti u SRS, kao što je to uradio poslanik Dobrislav Prelić.

Šta vam je Šešelj još rekao? Da li vas je savetovao kako da vodite stranku?

- Sa Šešeljem sam razgovarao o funkcionisanju SRS-a, o svemu što je bitno za stranku. On je lider partije i pita se za sve. On predlaže, a stranački organi usvajaju i sprovode. Takođe, ne treba zaboraviti da, osim o stranci, Vojislav Šešelj mora da vodi računa i o svojoj odbrani pred Haškim tribunalom, jer na taj način brani i čitav srpski narod.

Šta se dešava sa Aleksandrom Vučićem? Jeste li razgovarali sa njim?

- Razgovarali smo u ponedeljak na Odboru za odbranu Vojislava Šešelja, ali nismo mnogo pričali o dešavanjima u stranci. Rekao mi je da ide na neki put, tako da neće prisustvovati predsedničkom kolegijumu. Rekao mi je da možemo uvek da se čujemo i da ga zovem sa svog broja mobilnog, jer se ne odaziva na sve pozive.

Nikolić ga je pozvao da se izjasni - hoće li sa njim ili sa vama? Imate li vi informaciju kojoj je opciji bliži?

- Taj odgovor će vam dati sam Vučić. Mada, ja ne znam zašto se to pitanje uopšte postavlja. Vučiću je mesto u SRS-u. On je u stranku došao zbog ideologije, zbog Vojislava Šešelja. On je veliki srpski nacionalista i mislim da i ne pomišlja na to da ode iz ove naše zajedničke stranke.

Hoće li uskoro biti Kongresa SRS-a?

- Ne, a zašto bi ga bilo? Kongres se održava svake četiri godine, a sada mu nije vreme!

Tomislav Nikolić tvrdi da je posle njegove ostavke bilo obavezno sazivanje Kongresa?

- To nije tačno. Neki bi to sada možda voleli, ali Kongresa neće biti!

Hoćete li vi biti novi zamenik predsednika stranke?

- O tome ne odlučujem ja, već stranački organi. U Statutu sve lepo piše. Jasno i precizno.

Da li će Tomislav Nikolić biti isključen iz SRS-a u petak, na sednici Centralne otadžbinske uprave?

- Biće predloženo da on i ostali poslanici koji su formirali zaseban poslanički klub budu izbačeni iz stranke, a članovi Centralne otadžbinske uprave će glasati... Odluka Uprave je konačna. Nikolić i poslanici koji su krenuli sa njim se tretiraju kao izdajnici!

Da li strahujete od naglog pada rejtinga? Analitičari procenjuju da će Tomislav Nikolić otkinuti značajan broj birača SRS-a...

- Ne strahujem. Čak i ne razmišljam o tome. Vreme će najbolje pokazati šta je bilo i kako je bilo, i ko je bio u pravu.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics