MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

SRS ĆE SKROZ DA PROPADNE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

SRS ĆE SKROZ DA PROPADNE

Počalji od Admin taj Sub 13 Sep 2008 - 0:47

SRS ĆE SKROZ DA PROPADNE

Rekli su da sam stranku smišljeno upropastio kada je bila na pragu vlasti, da sam izdao Vojislava Šešelja... Nisam to više mogao da slušam, pogledao sam na sat i video da mi ističe parking...

Moja stranka će se boriti za Kosovo, ali i za približavanje Srbije Rusiji i Evropskoj Uniji... Tomislav Nikolić

Tomislav Nikolić kaže da je jučerašnju sednicu Centralne otadžbinske uprave (COU), na kojoj je isključen is SRS-a, napustio pre kraja jer nije mogao da sluša „napade i klevete svojih doskorašnjih prijatelja i ljubimaca". Nikolić u intervjuu Pressu najavljuje da će u programu stranke koju uskoro osniva biti „i borba za Kosovo, ali i borba za približavanje Srbije Rusiji i Evropskoj uniji". On otkriva kako je tekla sednica COU:

- Prvo je Gordana Lazić pročitala pismo Vojislava Šešelja u kome se ja i ljudi koji su stali uz mene optužujemo za izdaju. Usledio je gromoglasni aplauz i već sam tu video kako će sve da se završi. Potom je Dragan Todorović otvorio sednicu i pitao da li neko želi reč. Usledilo je jedno pola minuta samrtne tišine. Taman kada je Todorović hteo da zaključi raspravu, ja sam se javio - prepričava Nikolić dešavanja na sednici COU.

Šta ste rekli bivšim kolegama?

- Da nisam izdao SRS i njegovu ideologiju, da sam sve radio da stranka što više napreduje, i u rezultatu, i u mogućnosti da sarađuje i da bude prihvaćena. Da sam priču o saradnji Istoka i Zapada, zbog koje sam napadan, koristio i u svojoj ličnoj kampanji i u kampanji SRS-a, i da smo tada ostvarili najbolje rezultate u istoriji. Usledili su napadi mojih stranačkih ljubimaca i saradnika, za čiji sam politički uspon dobrim delom ja zaslužan.

Ko Vas je napadao?

- One koje su me klele u parlamentu. Vjerica Radeta, Nataša Jovanović i tako ti koje sam ja politički odgojio i štitio.

Šta su Vam rekli?

- Da predizborne kampanje nisu bile lične nego stranačke. Pa, valjda se za predsednika Srbije bira ličnost, a na parlamentarnim izborima stranka. Rekli su mi još da tu nema ni ličnog uspeha, da ja nisam ni za šta zaslužan, već da je sve što smo uradili plod kolektivnog rukovođenja, da su zaslužni svi. Kazali su da sam upropastio SRS taman kada je bio na pragu vlasti, da sam sve to uradio smišljeno. Upitao sam ih zašto mi to nisu rekli pre pet dana, i rekao im da je SRS tri puta bio na pragu vlasti, ali da nije imao koalicione partnere. I pitao sam ih ko će s njima i ako dobiju 40 odsto na narednim izborima, ko će im biti koalicioni partner?! Zatim su usledile priče o mom moralnom kredibilitetu, političkim greškama, ljudskim manama...

Očekujem da se Vučić odluči već danas

Zašto Aleksandar Vučić nije bio na sednici Centralne otadžbinske uprave?

- To će on najbolje reći kada bude želeo.

Jeste li znali da neće doći ili Vas je njegovo odsustvo iznenadilo?

- Ja se nikada u životu ne iznenađujem, a tek poslednjih dana ništa ne može da me iznenadi. Očekujem da Aleksandar Vučić donese i saopšti svoju odluku kada čuje šta se dogodilo na Centralnoj otadžbinskoj upravi. Možda još danas. Vreme mu je da odluči, a mislim da on zna šta treba da radi. Dosta govori i činjenica da nije bio na sednici kada su mene izbacivali.

Da li je bilo ličnih uvreda? Šta Vas je najviše pogodilo?

- Rekli su mi da sam engleski agent, špijun, da sam izdao, da sam rob tajkuna, i znate već kakva neargumentovana retorika to može da bude. Zapitao sam se šta su svi oni do pre pet dana radili sa mnom? Najviše me je pogodila izjava Vjerice Radete da sam izdao Šešelja 15 dana pre nego što će mu Hag nametnuti branioca?! To je jako ružno i nisko. Ja bih voleo da se Vojislav sutra vrati, da pobedi tamo... Bez njega, a sa njima takvima kakvi su, SRS će skroz da propadne.

Da li su Vam pominjali kontakte sa Tadićem?

- Šešelj je znao za svaki moj kontakt s Tadićem, kao i sa bilo kim drugim. Znao je i za svaki moj politički potez. Znao je Vojislav i za pare i za moje kontakte s bogatim ljudima. Pa, on mi je rekao da novac za stranačku kasu obezbedim kako znam i umem.

Zašto ste pre kraja napustili sednicu?

- Shvatio sam u kakav će cirkus sve to da se pretvori. Verovatno bi se prisutni takmičili ko će više da me izvređa. Onda bi se i nas 20-ak javljalo, i sve bi potrajalo do uveče, a epilog bi bio isti. Pogledao sam na sat, video da mi ističe vreme za parking, pomislio da tu više nemam šta da tražim i otišao. Nisam više želeo da slušam laži.

Kako se sada osećate?

- Nisam srećan, mada mi se čini da sam odbacio veliki teret koji sam nosio poslednjih dana. Tamo u SRS-u više nema šta da se traži. Oni svojim ponašanjem, izjavama i optužbama najbolje govore o sebi. Idemo dalje. Imam snage da se borim za Srbiju i svoju ideju.

Kada ćete osnovati novu stranku i šta će biti njen politički program?

- Poslanici koji su osnovali klub „Napred, Srbijo", izašli su iz SRS-a jer smatraju da stranka treba da se menja, odnosno da se zastupa politika kojom se brani Kosovo, ali da se ide i ka Rusiji, i ka EU. To je ona priča o odbrani nacionalnih interesa i vezama sa Istokom i Zapadom. U novoj stranci ćemo voditi normalnu politiku koja će svakom građaninu doneti boljitak. Brzo ćemo napisati program i statut. Biće to redizajnirani program SRS-a, prilagođen vremenu u kome živimo.

Ime stranke?

- Još razmišljamo. Ali ćemo veoma brzo sve predstaviti javnosti, iznajmićemo neke prostorije i objaviti kako i gde ljudi mogu da se učlane.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: