MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

GARDEROBA ZA SVA VREMENA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

GARDEROBA ZA SVA VREMENA

Počalji od Admin taj Čet 18 Sep 2008 - 20:19

GARDEROBA ZA SVA VREMENA

Odevni predmeti koje svaka žena mora da ima su teksas jakna, čizme do kolena, haljina A kroja i bela košulja.

Svi mi u garderobi imamo nekoliko komada bez kojih jednostavno ne bismo mogli da zamislimo život - omiljene farmerice, kaiš koji je nezamenljiv uz svaku kombinaciju, majica koja savršeno ide uz sve pantalone... Međutim, ako je za verovati modnim ekspertima, postoji još nekoliko stvari koje jednostavno morate da imate u svojoj garderobi.

Lista koju je sastavila modna urednica magazina „El" Nina Garsija osmišljena je tako da pomogne ženama u izgrađivanju klasičnog ukusa, ne bi li izbegle gubljenje u bujici hirovitih trendova. Među osnovnim „mast hev" komadima na popisu koji predlaže „El" nalaze se teksas jakna, koja treba da bude uska ili čak broj manja, čizme do kolena koje se nose uz kratku suknju, jakna-sako i panama šešir. Haljina A kroja za izlaske, cipele sa stileto štiklom, klasična bela košulja, majica sa rajsferšlusom i kapuljačom, neprozirni unihop i puš-ap grudnjak takođe su na listi obavezne garderobe, piše „Dejli mejl". Cela lista navedena je i detaljno objašnjena u knjizi „The One Hundred: A Guide To The Stylish Pieces Every Woman Must Own", koju je Garsija napisala podstaknuta „privremenom" selidbom iz stana, koja se odužila na dve godine.

- Često sam morala da idem do stana da bih uzela komad-dva iz garderobe. Tokom tih meseci učinila sam to nebrojeno puta. Onda sam shvatila da imam odgovor na pitanje koje su mi žene postavile toliko puta: Koji su to komadi odeće koje svaka žena mora da ima u svom ormaru? To su svi oni komadi po koje sam trčala u svoj stan, a bez kojih nisam mogla da zamislim život - kaže Garsija, i dodaje:

- Tokom rada kao modna urednica svedočila sam mnogim trendovima koji dođu i prođu, ali primetila sam i da su neke stvari uvek prisutne u rotaciji. Neke odleže godinu-dve, pa se onda opet vrate. Boja može da se promeni, materijal može da se promeni, dizajner ili brend mogu da se promene, ali suština se ne menja. Stvari na mojoj listi uvek su bile osnova odevanja. Ako do sada nisu, žene bi svakako trebalo da učine dve stvari: prva je da potroše novac na dobre klasične cipele. Ne možete izgledati kao da ste dobro obučeni bez dobrih cipela, to je nemoguće. Druga stvar je mala crna haljina. Nije važno da li je reč o „Balenšijagi", „Top šopu" ili „H&M-u", važno je da je imate. Ako je dosad niste nabavile, sada je krajnje vreme - rekla je Garsija.

- Dobra stvar oko liste koju je sastavila Nina Garsija jeste to što vas ona ne tera da kupujete na brzinu, već da kupujete pažljivo i u skladu s onim što već imate, te da birate „večne", klasične komade - rekla je modna novinarka Suzan Vagner.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics