MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

SVI HOĆE DA BUDEM KAO NOVAK!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pet 26 Sep 2008 - 17:15

Marko Đoković: Nole je moj idol, ali ja želim da izgradim sopstveni imidž. Osećam veliki pritisak zato što smo braća, pošto svi očekuju da ponovim njegove uspehe.

Traži svoje mesto pod suncem... Marko Đoković ne žeil da bude poznat samo po tome što je Novakov brat

Marko Đoković, mlađi brat Novaka Đokovića, kaže da nema nameru da u javnosti ostane poznat isključivo po rodbinskim vezama sa najboljim srpskim teniserom svih vremena, već da bi i on želeo da izgradi podjednako uspešnu karijeru u „belom sportu". Mladi srpski teniser priznaje da mu je Nole veliki uzor, da ga je naučio mnogim stvarima, ali ipak ostaje pri tome da bi više voleo da ga pamte kao Marka Đokovića, nego kao Novakovog brata...

Nole u četvrtfinalu Bangkoka

Najbolji srpski teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se juče u četvrtfinale Tajland opena u Bangkoku, pošto je u drugom kolu za nešto više od sat vremena „ispreskakao" Nemca Simona Štadlera sa 2:0 u setovima (6:1, 6:3). Treći reket sveta, a prvi nosilac na ovom turniru (tvrda podloga, 576.000 dolara), za narednog protivnika imaće švedskog tenisera Robina Soderlinga, 34. na ATP listi, koji se takođe ekspresno probio do četvrtfinala pobedivši Rusa Gabašvilija identičnim rezultatom - 6:1, 6:3. Sa Soderlingom se Đoković do sada sastajao dva puta, i u oba navrata bio uspešan.

Mlađi Đoković otkrio je i da nije uvek lako biti mlađi brat trećeg reketa sveta, te da taj „status" ima i pozitivnih i negativnih strana:
- Biti Novakov brat nije uvek jednostavno jer to sa sobom nosi i dobre i loše stvari. Dobro je to što mi Novak pomaže oko mnogih stvari, što me uči kako da unapredim svoju igru, što često treniramo zajedno, ali je loša stvar što sam kao Novakov brat izložen velikom pritisku. Svi sada od mene očekuju da budem kao on... Celog života ga gledam i trudim se da razmišljam kao on, ali bih istovremeno voleo da se sam dokažem na terenu. Želim da budem Marko Đoković, a ne Novakov brat - ističe Marko.
Mada mu je veoma stalo da bude „sam svoj čovek", Marko ipak priznaje da mu godi kada njegovu igru porede sa Novakovom.
- Mnogi dolaze da gledaju moje mečeve zato što sam Novakov brat. Neki su mi već rekli da imamo istu tehniku. Kažu da je naša igra veoma slična, da im se čini da na terenu gledaju Novaka, a ne mene! Mislim da je moj bekhend najsličniji njegovom. Uglavnom, veoma mi gode ta poređenja, ali ponavljam da bih ipak voleo da napravim podjednako uspešnu karijeru kao moj brat - objašnjava mlađi Đoković.
Prvi korak ka afirmaciji Marko je ipak napravio uz pomoć starijeg brata, budući da su početkom nedelje zajedno igrali u dublu na Tajland openu u Bangkoku, i na taj način privukli pažnju celokupne svetske javnosti. Bio je to Markov prvi nastup na jednom ATP turniru, a profesionalnu karijeru je, nažalost, započeo sa dva poraza. Prvo je u singlu izgubio od iskusnog Finca Jarka Neiminena (6:2, 6:0), da bi zatim slično prošao i u paru sa Novakom, protiv francuske kombinacije Santoro/Conga. Međutim, mladi Marko napominje da nema za čim da žali, jer je i sama činjenica da je odigrao ova dva meča ogroman uspeh u ovom trenutku.
- Bilo je veoma, veoma uzbudljivo... Generalno gledano, samo učešće na ATP turniru je ogromna stvar i zaista veliko iskustvo za mene. Nisam se previše potresao zbog poraza jer sam presrećan što sam uopšte igrao - kaže na kraju Marko Đoković.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

MUZIKA :: SPORT :: TENIS