MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NE ZNAM ŠTA NOVAKOV TATA HOĆE OD MENE

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 2 Okt 2008 - 16:20

Srđan Đoković je hteo da namestim žreb za Dejvis kup, zar je trebalo da napravim krivično delo? Jelena, Ana, Novak... svi su imali uslove pod kojima bi igrali za Srbiju. Premijama smo pomirili njihove interese.

Slobodan Boba Živojinović, legendarni srpski teniser i aktuelni predsednik Teniskog saveza Srbije, kaže da Srđan Đoković ima prava da ga kritikuje, ali da nema prava da od njega traži da počini krivično delo!

Živojinoviću još uvek nije najjasnije šta je otac Novaka Đokovića hteo da kaže kada ga je označio kao glavnog krivca za nesrećan žreb Dejvis kupa (Srbija u prvom kolu igra protiv Španije u Madridu), ali napominje da se takvim stvarima i tom vrstom „lobiranja" nikada nije bavio. U intervjuu za Press Živojinović takođe otkriva zašto je Savez odlučio da ponudi profesionalne ugovore Dejvis i Fed kup reprezentativcima.

Ako se zna da ideja o nacionalnom teniskom centru datira još iz dana kada tenis nije bio ni blizu toliko popularan kao danas, zašto još uvek nije počela njegova izgradnja?

Turnir u Beogradu košta 3,5 miliona evra

Koliko bi koštala organizacija WTA turnira u Beogradu, što je takođe na pragu realizacije?

- Da biste uopšte kupili od nekog grada turnir, pošto slobodnih termina u kalendaru više nema, treba vam oko milion evra. A pošto taj turnir ne vredi praviti bez učešća Ane i Jelene, niti nama pada na pamet da to radimo bez njih, treba vam i pristojan nagradni fond, dakle oko 700.000-800.000. Organizacija takvog turnira košta još dva ili tri puta više, znači između milion i po i dva miliona, zavisi kako gde. Dakle, sveukupno bi koštalo oko 3.500.000 evra za prvu godinu, pa onda milion evra manje za svaku sledeću.

- Lokacija postoji, ali je problem što to nije privatna investicija, niti investicija sponzora ili Teniskog saveza Srbije. Ako se pravi nacionalni centar, onda mu samo ime kaže da je to državni i gradski kapital, u kojem će TSS ući sa manjim delom novca. A kod nas se, znate, izbori dešavaju svaka tri meseca, pa to baš i nije jednostavan posao. Vi pripremite projekat, dogovorite se s nadležnim državnim organima, a onda dođe nova vlast i sve ide iz početka!

Kolika je to investicija?

- Najveći deo, naravno, ide na gradsko zemljište, a cenu zaista ne bih znao da vam kažem. Radi se o površini od 2,6 hektara. Ostaje, takođe, da se vidi koliki će biti centralni teren, jer mi ne bismo želeli da ulazimo u neku bespotrebnu megalomaniju. Želja nam je i da pola terena budu šljakasti, a druga polovina na betonu, jer vi u Beogradu danas imate svega nekoliko dobrih betonskih terena, a na njima se igra većina ATP i WTA turnira. U svakom slučaju, iz NIP-a nam je odobreno oko dva i po miliona evra, s tim što bi i TSS trebalo da obezbedi oko 500.000 evra.

Zašto je TSS jedini sportski savez u Srbiji koji plaća reprezentativcima da nastupaju za nacionalni tim? Da li to znači da oni ne bi igrali za Srbiju da im niste ponudili novac?

- Ne, naravno da bi igrali, a i nisam siguran da smo jedini savez koji to radi na taj način. Bilo kako bilo, mislim da su se profesionalni ugovori sa igračima pokazali odlično. Jer, kada imate toliko jakih sportista i ličnosti u jednom timu, a da su oni ipak individualci, onda je jako teško ispoštovati sve njihove zahteve i pomiriti sve njihove interese. U takvoj situaciji vrlo je teško svima udovoljiti. Zato je ta profesionalizacija dobro došla.

Kako bi izgledala srpska teniska scena da nema TSS-a da „hendluje" čudnovate odnose naših tenisera? Koliko je, na primer, teško pomiriti interese Ane i Jelene, ako se zna u kakvim su one odnosima?

- Pa, upravo zato su i dobri ti profesionalni ugovori, jer su svi naši teniseri ipak veliki profesionalci. Svako od njih, dakle, u reprezentaciji profesionalno odradi posao, plus što ima zadovoljstvo da igra za svoju zemlju, o čemu valjda ne treba ni govoriti. Vrlo je teško zadovoljiti sve njih i zaista ne znam ko bi to mogao da uradi do kraja, odnosno da svi oni budu prezadovoljni. Videli smo da poštanske markice mogu da poremete atmosferu, a kamoli neke druge stvari. Zato smo mi odlučili da im obezbedimo sve moguće uslove. Pa, se tako početkom ove godine prvi put desilo da Ana i Jelena igraju zajedno...

Srđan Đoković vas takođe svako malo kritikuje, a još češće naglas razmišlja šta bi radio da je na vašem mestu. U kakvim ste odnosima s njim?

- Svako ima pravo da priča ono što misli, s tim što bi neki red ipak morao da se zna. Vidim da me kritikuje što kao predsednik Saveza nisam namestio žreb u Madridu! Pa, šta sada ja na to treba da mu odgovorim?! Šta uopšte na takvu kritiku može da se kaže?! Da li su možda Španci namestili žreb da bi igrali protiv Srbije, jedne od najjačih reprezentacija sveta? Zaista ne razumem šta je Đoković time hteo da kaže, jer bi nameštanjem žreba učinio krivično delo. Problem je u tome što ITF menja rang-listu na svake četiri godine. Sa Srđanom sam se video u Bratislavi i tamo smo razgovarali. Eto, toliko.
Mekenro mi pretio zbog sendviča

Koja vam je najdraža anegdota iz igračkog perioda?

- Pa, verovatno ona sa Lendlom i Mekenroom na Australijan openu. Lendl me je, naime, pitao šta želim da mi pokloni ukoliko pobedim Mekenroa, jer su se njih dvojica tada borili za prvo mesto na ATP listi, a ja sam rekao da želim novi model „mercedesa". Nedugo pošto sam pobedio Mekenroa, zove me Lendl i pita gde da mi pošalje automobil! Uopšte se nije šalio. Ja sam mu rekao da ne želim auto, već da mi pošalje jednog psa, jer je on imao neke vučjake. Uglavnom, sutradan mi je kuče stiglo DHL-om.

Taj meč sa Mekenroom je bio posebna priča i onaj čuveni sendvič koji ste jeli?

- Mekenro je bio veoma inteligentan teniser, a umeo je da prepozna koliko je psihološki momenat važan u tenisu. Zato je i radio to što je radio, jer je to neka vrsta pritiska na protivnika. A kada je u Melburnu počeo da besni na sudije, ja sam razumeo šta je u stvari hteo da uradi i nisam želeo da budem deo njegove predstave. Povukao sam se sa terena i seo u ložu, počeo da jedem sendvič. Na njegovu žalost, reakcija publike na moj potez bila je više nego jasna, ljudi su aplaudirali, smejali se, urlali, što je Džona još više izbacilo iz takta. Kada se konačno smirio, vratio sam se na teren, a on mi kaže: „Platićeš mi za ovo!" Ipak, ostali smo prijatelji.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics