MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NAGRAĐEN ZA IZDAJU

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

NAGRAĐEN ZA IZDAJU

Počalji od Admin taj Pet 14 Nov 2008 - 19:39

NAGRAĐEN ZA IZDAJU

Potpredsednik DHSS-a Milan St. Protić, koji se otvoreno nudio da „prvi potpiše nezavisnost Kosova", biće novi ambasador Srbije u Švajcarskoj!

Novi ambasador iz opozicije... Milan St. Protić

Vlada Srbije danas će postaviti zamenika predsednika DHSS-a Milana St. Protića za novog ambasadora u Švajcarskoj! I ništa tu ne bi bilo neobično da nije reč o čoveku koji se otvoreno zalaže za priznanje nezavisnosti Kosova i Metohije i čoveku koji se javno nudio da „postane najveći izdajnik" i potpiše priznanje Kosova (pogledaj okvir).

Tako će spoljnu državnu politiku Srbije, čije su osnove evropske integracije i očuvanje Kosova, zastupati upravo čovek koji se javno zalaže da Srbija ostane bez svoje južne pokrajine?!

Batić: Milan je sposoban

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić nije mogao da komentariše izbor Protića za novog ambasadora u Švajcarskoj, kao ni bilo kog drugog kandidata, jer po diplomatskim pravilima o tome nije moguće javno govoriti sve dok zemlja domaćin ne izda agreman za nove ambasadore.

Tako govori Milan St. Protić

- Nudim se da budem izdajnik! Ako svi kažu da neće da potpišu nezavisno Kosovo, evo ja ću da stavim potpis! Evo, ja sam odabrao da ne budem heroj i pričam da nikad ne bih potpisao nezavisnost, jer je to najlakše reći i junačiti se. To može svako. Teško je reći istinu, a istina je da je nezavisno Kosovo neminovnost! (13. jul 2006.)

- Podela Kosova u ovom trenutku jedino je realno i moguće rešenje koje odgovara Srbiji. Da li će teritorija severno od Ibra biti u sastavu Srbije ili će to biti posebna autonomna jedinica gde će Srbija imati veći uticaj, to je tema za razgovor. Ne možemo ići kao guske u maglu i očekivati da Međunarodni sud pravde presudi u našu korist! (11. septembar 2008.)

- DS samo gleda da se održi na vlasti, ulaguje se Koštunici samo zato da bi Tadićevi i Dinkićevi mogli da kradu na svim nivoima. Narod to vidi i zato su radikali toliko ojačali (februar 2008. godine)

- U narednih nekoliko meseci doći će do smene velikog broja ambasadora Srbije u inostranstvu i to je redovna procedura nakon isteka četvorogodišnjeg mandata. Veliki broj tih promena dolazi redovno zato što su ljudima istekli trogodišnji ili četvorogodišnji mandati... - rekao je Jeremić.

Ono što je svakako zanimljivo jeste i činjenica da se Milan St. Protić, koji je posle 5. oktobra bio ambasador u SAD, vraća u diplomatiju samo tri dana pošto je predsednik DHSS-a Vladan Batić napustio poslanički klub LDP-a, na čijoj je listi i postao poslanik! Da li ovo znači da je Batićev DHSS postao deo vladajuće koalicije i da je „Protić ambasador" deo tajnog dogovora Batića sa DS-om?! Sam Batić u izjavi za Press odbija to da prizna:

- DHSS ne ulazi na mala vrata u vladajuću koaliciju, kao što se priča. I to što će Milan dobiti ambasadorsko mesto u Bernu je na osnovu ličnih kvaliteta, a ne zbog toga što je DHSS napustio LDP. Pa, Protić je već bio ambasador u SAD, on ima iskustva, on je i poznati istoričar. A, koliko znam, opredeljenje predsednika Borisa Tadića jeste da najbolji i najeminentniji dobijaju mesta u diplomatiji. A Milan St. Protić je sigurno takav - rekao nam je Batić, koji nije želeo da komentariše Protićeve stavove o Kosovu.

Batić je dodao i da „nije isključena mogućnost pravljenja nekog većeg aranžmana sa Demokratskom strankom", ali je i dodao da „ne može da uđe u vladajuću koaliciju u kojoj su G17 Plus i SPS".

fakti

n Dušan Bataković, bivši ambasador u Kanadi, prelazi u Francusku

n Bivši glavni urednik „Politike" Ljiljana Smajlović novi ambasador u Kanadi

n Profesor FPN Ivo Visković ide za ambasadora u Nemačkoj

n Radojko Bogojević ambasador Srbije u Poljskoj

n Zoran S. Popović biće naš novi ambasador u Rumuniji

Sam Milan St. Protić nije se juče odazivao na brojne pozive novinara Pressa, tako da nismo mogli da proverimo da li se on i danas zalaže za nezavisno Kosovo i Metohiju.

Grubačić: Ambasador činovnik!

Spoljnopolitički analitičar Bratislav Grubačić kaže da će, ako Protić bude postavljen za ambasadora, to biti „nastavak politike Slobodana Miloševića", koji je slao „zaslužne političare" u diplomatiju. Na pitanje da li je normalno da neko ko se otvoreno zalaže za nezavisnost Kosova zastupa interese Srbije u državi koja je među prvima priznala nezavisnost Kosova, Grubačić kaže:

- To je pitanje za one koji ga predlažu i postavljaju. Međutim, Protić će morati da radi ono što mu Vlada, odnosno Ministarstvo naloži. Nema tu neke velike slobode, on je samo običan činovnik Vlade i moraće da radi ono što mu nalože... - kazao nam je Grubačić.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics