MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

SRBIJA DO ŠANGAJA!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

SRBIJA DO ŠANGAJA!

Počalji od Admin taj Pon 17 Nov 2008 - 2:45

SRBIJA DO ŠANGAJA!

Novak Đoković pobedio Rusa Nikolaja Davidenka u finalu Masters kupa u Šangaju, rezultatom 2:0 (6:1, 7:5). Pored trofeja, srpskom teniseru pripali „mercedes R300" i 1.240.000 dolara!

Godinu koju je započeo prvom grend slem titulom u karijeri Novak Đoković je juče okončao osvajanjem najprestižnijeg turnira u sezoni! Najbolji srpski teniser svih vremena pobedio je u nedelju ujutro Rusa Nikolaja Davidenka u finalu Masters kupa u Šangaju, rezultatom 2:0 (6:1, 7:5), čime je obogatio vozni park sa mercedesom „R300", a račun u banci sa 1.240.000 dolara!

Navijali devojka Jelena, stric Goran, Boba...

Osim na hiljade „kosookih fanova", koji su ga pratili gde god bi krenuo, Đoković je u Šangaju mogao da računa i na podršku mnogobrojnih prijatelja i navijača iz Srbije, među kojima su na finalnom meču bili i predsednik TSS Slobodan Boba Živojinović, generalni sekretar Saveza Dušan Orlandić, gradski sekretar za sport Igor Miklja, ali i Novakova devojka Jelena i njegov stric Goran Đoković.

Treći reket sveta se, usput, približio drugoplasiranom na ATP listi Rodžeru Federeru na svega 10 poena razlike, pa se slobodno može očekivati da Đoković popravi svoj plasman već na samom početku 2009. godine. A, da u trećem kolu Zlatne grupe u Šangaju nije izgubio Francuza Žo-Vilfreda Conge, Srbija bi već imala drugog tenisera sveta...

Nesumnjivo najuspešniju sezonu u karijeri Novak je juče krunisao na najbolji mogući način, osvojivši verovatno najjači teniski turnir na planeti, ne računajući, naravno, četiri grend slema. Osam najboljih tenisera današnjice, među kojima, doduše, nije bilo povređenog Rafaela Nadala, okupilo se u Šangaju prošle nedelje na poslednjem turniru u 2008. godini, a prvi put u istoriji belog sporta Srbin je pobedio na Masters kupu.

Nole je do pobede nad Davidenkom stigao na poprilično spektakularan način, uz manje probleme samo u završnici drugog seta. Prvi je, naime, dobio za svega pola sata, sa samo jednim izgubljenim gemom, i to nakon vođstva od 5:0. Na sličan način naš teniser je započeo i drugi set, da bi već kod 5:3 imao i dve meč lopte, na protivnički servis. Nije ih iskoristio, ali se ispostavilo da je Rus samo produžio svoju agoniju. Uzvratio je brejkom, izjednačio na 5:5, ali je to otprilike bilo sve što je do kraja meča uspeo da uradi. Đoković je bio nezaustavljiv i činilo se da ga ništa nije moglo sprečiti da podigne pobednički trofej.

NOVAK ĐOKOVIĆ

Rođen: 22. maja 1987. (Beograd)
Rezidencija: Monte Karlo, Monako
Visina: 187 cm
Težina: 80 kg
ATP pozicija: 3
Profesionalac od: jula 2003.
Odigrao mečeva u karijeri: 252 (185-68)
Odigrao mečeva u sezoni: 81 (64-17)
Titule (11): 2006. - Amersfort, Mec; 2007. - Adelejd, Majami, Estoril, Toronto, Beč; 2008. - Australijan open, Indijan Vels, Rim, Masters kup.
Zaradio u 2008. godini: 5.189.007 dolara
Zaradio u karijeri: 10.007.627 dolara

Đoković je posle istorijskog uspeha izjavio da se Masters kup u Šangaju slobodno može uporediti sa bilo kojim grend slem turnirom, te da ovu pobedu posvećuje svom timu i porodici, koji su uvek bili uz njega.

- Teško da mogu da vam opišem kako se sada osećam! Ovo je veoma važan trenutak za mene. Na ovom turniru je igralo osam najboljih tenisera sveta, što dovoljno govori o njegovoj jačini. Siguran sam da se Masters kup može staviti u red sa grend slemovima. Davidenko je bio odličan protivnik, imao je sjajnu nedelju u kojoj je pokazao da mu je zaista mesto među pet najboljih. Ovu pobedu posvećujem svom timu i svojoj porodici, koja je sve ove godine bila uz mene - istakao je Đoković, koji je Davidenka pobedio i u drugom kolu Zlatne grupe, rezultatom 2:1 (7:6, 0:6, 7:5).

O tome koliko mu je značila ova titula dovoljno govori i podatak da je Đoković tokom proslavljanja pobede nekako uspeo da poseče ruku, pa je zbog krvarenja morao da pozove svog doktora da bi ga previo pre početka ceremonije dodele pehara.

- Ni meni nije baš najjasnije kako se to desilo, ali nije ni bitno. U trenucima kada ste srećni kao što sam ja sada bol vam i ne predstavlja toliki problem - objasnio je Đoković.

NOVAKOV PUT DO TITULE

Prvo kolo:
Đoković - Del Potro 2:0 (7:5, 6:3)

Drugo kolo:
Đoković - Davidenko 2:1 (7:6, 0:6, 7:5)

Treće kolo:
Đoković - Conga 1:2 (6:1, 5:7, 1:6)

Polufinale:
Đoković - Simon 2:1 (4:6, 6:3, 7:5)

Finale:
Đoković - Davidenko 2:0 (6:1, 7:5)

Đoković je tako stavio tačku na sezonu u kojoj je osvojio Australijan open, masterse u Indijan Velsu i Rimu, bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu i već pomenuti Masters kup u Šangaju, nakon čega mu je preostalo još jedino da ode na zasluženi odmor. Do januara 2009. godine, kada će ponovo krenuti u trku za Nadalom i Federerom.

Ukupno zaradio 10 miliona dolara!

Novak Đoković, najbolji srpski teniser svih vremena, postao je juče tek 30. igrač u istoriji belog sporta koji je od nagrada na turnirima zaradio više od deset miliona! Trijumfom u finalu Masters kupa u Šangaju Novak Đoković je inkasirao 1.240.000 američkih dolara (plus „mercedes R500"), što mu je omogućilo da probije „magičnu cifru" od deset miliona zelenih novčanica zarađenih u dosadašnjoj karijeri.

Treći reket sveta je, za nešto više od pet godina u profesionalnom tenisu, ukupno zaradio 10.007.627 dolara, od čega polovinu samo u ovoj sezoni (5.189.627). Na listi najbogatijih tenisera u istoriji vodi Švajcarac Rodžer Federer sa 43.643.957 dolara, koji je tek nedavno prestigao legendarnog Pita Samprasa (43.280.489). Slede Andre Agasi (31.152.975), Boris Beker (25.080.956), Jevgenij Kafeljnikov (23.883.797), Ivan Lendl (21.262.417), Rafael Nadal (20.757.647)...

Inače, od kada se teniski turniri igraju za „ozbiljne" nagradne fondove, tek 400 igrača je uspelo da zaradi više od milion dolara.

Nole: Biću najbolji na svetu, možda već 2009. godine

Nakon osvajanja Masters kupa u Šangaju Novak Đoković se na ATP listi približio Rodžeru Federeru na svega 10 poena, ali je odmah zatim poručio kako se na tome neće zaustaviti! Najbolji srpski teniser svih vremena, naime, najavio je da početkom sledeće godine planira novi napad na prvo mesto svetskog tenisa, dodajući da za to ima i kvalitet i motivaciju.

- Iskreno verujem da imam kvalitet da se domognem čelne pozicije tokom naredne sezone, ili godina koje slede. Moj cilj u tenisu je uvek bio da postanem „broj jedan" i to je motiv koji me uvek tera da idem napred. Ipak, naučio sam lekciju. Ukoliko previše pažnje posvećujem renkingu, bodovima i kalkulacijama, ne mogu da idem pravim putem. U svakom slučaju, nikom neće biti lako, jer se više ne priča samo o dvojici tenisera. Sada tu postoji pet, šest, sedam igrača koji zaista igraju dobro i mogu svakog da pobede. Mislim da je odlično za sport što postoje neka nova lica koja igraju završnice velikih turnira - rekao je Đoković.

Osvajači turnira masters serije u 2008. godini

Indijan Vels: Novak Đoković
Majami: Nikolaj Davidenko
Monte Karlo: Rafael Nadal
Rim: Novak Đoković
Hamburg: Rafael Nadal
Toronto: Rodžer Federer
Sinsinati: Endi Marej
Madrid: Endi Marej
Pariz: Žo-Vilfred Conga
Masters kup: Novak Đoković

Novak Đoković, međutim, priznaje da će morati da požuri sa osvajanjem prvog mesta na ATP listi, budući da su Jelena Janković i Ana Ivanović „razmazile Srbe" i podigle očekivanja nacije od naših tenisera.

- Izgleda da su Srbi naviknuti na to prvo mesto, za šta su „krive" Jelena i Ana. Stoga ću i ja morati da požurim da stignem do te pozicije, jer ne bih voleo da im kvarim prosek! Činjenica da u našoj zemlji baš i nemamo dobre uslove za rad i treniranje daje nam veliku motivaciju da uspemo - našalio se na kraju treći teniser sveta.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics