MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NOLE RUŠI FEDERERA OKO BOŽIĆA!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Uto 18 Nov 2008 - 19:22

Đoković će početkom godine gotovo sigurno prestići Švajcarca i prvi put u karijeri postati drugi reket sveta. Dovoljno mu je da zabeleži samo jedan trijumf na prvom turniru sezone u Brizbejnu.

Nole, evo ti drugo mesto... Federer mora da se pomiri sa činjenicom da će ga Đoković prestići

Srpski teniser Novak Đoković već početkom 2009. godine će gotovo sigurno postati drugi reket sveta! Naime, Nole zaostaje za Rodžerom Federerom samo deset bodova i da bi ga prestigao potrebna mu je jedna pobeda na prvom turniru sezone u Brizbejnu!

Sa druge strane, Švajcarac je odlučio da preskoči sve turnire do Australijan opena, tako da u međuvremenu neće osvajati poene.

Francuzi preskočili Rodika

Poslednja ATP lista za već minulu sezonu izašla je u ponedeljak. Prvo mesto i dalje bez problema drži Rafael Nadal (6.675), drugi je Rodžer Federer (5.305), ali sa samo 10 poena prednosti nad Novakom Đokovićem. Iza „velike trojke" slede Endi Marej (3.720), pa Nikolaj Davidenko (2.715), Žo-Vilferd Conga (2.050) i Žil Simon (1.980), koji su zajedno prestigli Endija Rodika (1.970). Deveta pozicija je pripala najmlađem članu prvih 10, Huanu Martinu del Potru (1.945), koji je sezonu započeo na 50. poziciji, dok je deseti Džejms Blejk (1.775).

Turnir u Brizbejnu (tvrda podloga, 484.750 dolara), igra se od 4. do 11. januara, a kako se Nole uključuje tek u drugom kolu, istorijski meč mogao bi da odigra tačno na Božić. Pošto se turnir u Brizbejnu sledeće godine prvi put odigrava, 21-godišnji Beograđanin samim tim ne brani eventualne poene osvojene prethodne sezone. Naravno, Federer, koji je mogao da padne sa drugog mesta i u 2008. da je Nole u Šangaju savladao Congu, mogao bi da se naknadno prijavi za neki turnir, ukoliko je shvatio da će ga Đoković prestići.

Ipak, i pored svega, Đoković ističe da je Federer jedan od najboljih igrača u istoriji tenisa i da može još mnogo toga da pruži.

- Federer još nije rekao poslednju reč. Drugi je na svetu i za njega će sigurno biti veliki izazov povratak na mesto broj jedan na ATP listi iduće godine. On je jedan od najboljih, možda i najbolji igrač sveta svih vremena - odao je Srbin priznanje velikom šampionu.

Sa druge strane, Đokovićevo slavlje bi moglo da bude kratkog daha, pošto ubrzo posle Brizbejna počinje Otvoreno prvenstvo Australije (19. januar - 1. februar) gde brani titulu, prvi i zasad jedini grend slem u karijeri. Za razliku od njega, Švajcarac je u Melburnu stigao do polufinala, gde ga je sa najmanjeg kontinenta na svetu više nego dominantnim nastupom oterao upravo srpski majstor belog sporta (7:5, 6:3, 7:6). On, međutim, ne želi više da obraća toliku pažnju na plasman:

- Svakako moram da verujem u sebe, da sam kadar da stignem do prve pozicije iduće ili u sledećih 10 godina, ili tako nešto... To mi je životni cilj koji želim da ostvarim. Ali, naučio sam značajnu lekciju, a to je da ako obraćaš previše pažnje na plasman, ne piše ti se dobro, tako da mi je glavni cilj da popravim igru - rekao je Novak.

Sve u svemu, biće ovo godina potere za Fedeksom, koji je godinu završio sa samo jednim trijumfom u Šangaju, uz dva poraza, što zbog sve lošije forme, što zbog stomačnih tegoba i povrede kičme. Takođe, treba očekivati i juriš sve boljeg Endija Mareja na sam vrh, pre svih na Đokovića i Federera.

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

MUZIKA :: SPORT :: TENIS