MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

BAHATO - VELJA I TOMA PARKIRAJU NA STAZI ZA SLEPE!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 18 Dec 2008 - 15:58

BEZOBRAZLUK POLITIČARA:

Lideri SNS-a i NS-a Tomislav Nikolić i Velimir Ilić parkirali svoje automobile ispred Skupštine Srbije na reljefni deo trotoara, koji je rezervisan za kretanje slepih i slabovidih.

Lideri Srpske napredne stranke i Nove Srbije Tomislav Nikolić i Velimir Ilić parkirali su juče svoje automobile ispred Skupštine Srbije, u ulici Kralja Milana, na reljefnom delu trotoara koji je predviđen za kretanje slepih ljudi!

Kazna za Nikolića i Ilića po 6.710 dinara

Prema informacijama iz „Parking-servisa", kazna za nepropisno parkiranje na stazi za slepe iznosi 6.710 dinara. Branislav Arsenijević, PR „Parking-servisa", kaže za Press da ova služba, odnosno pauk, u ovakvim slučajevima reaguje sam po nalogu policije. Press će u narednim danima tražiti od Tomislava Nikolića i Velimira Ilića da plate kaznu predviđenu za nepropisno parkiranje.

Njihovi automobili preprečili su deo trotoara koji je napravljen upravo da bi pomogao slepim građanima da se lakše orijentišu! Ovakvo bahato i osiono ponašanje srpskih političara zabeležio je juče oko podneva i fotoreporter Pressa.

Međutim, predsednik Nove Srbije Velimir Ilić, umesto da se izvini i odmah preparkira svoj džip („mercedes", ČA 879-79), juče je vulgarno i prostački napao novinarku Pressa koja ga je samo pitala zašto je nepropisno parkirao automobil.

Psovke, uvrede...

- A šta da radim?! Kad dođem, već nema mesta na parkingu ispred Skupštine, a nema ni u gradskoj garaži?! Šta, bre, da radim?! A i šta ste se vi iz Pressa kao neki špijuni nakačili na mene?! Prvo ste pisali da sam udario taksistu, pa pobegao, pa da je neka plava žena bila sa mnom u autu... A sad ovo! Ma, ne mogu više da vas trpim, nosite se u pič.. materinu, bre! - urlao je Ilić u hodniku Skupštine Srbije!

Ali, ovo je samo početak Ilićevih uvreda:

- Ma, možete vi svi iz Pressa da mi popušite kur..! Vi ste kuge i jadnici, mogu, bre, sve da vas kupim za 100 evra! Šta ste se nakačili na mene! Jedite govna, pič.. jedne! Ma, boli me kur.., neću ovo da trpim, jebi.. se svi, bre! - urlao je Ilić, a kolege poslanici jedva su ga odvukli od novinarke Pressa.

S druge strane, lider naprednjaka Tomislav Nikolić kulturno je priznao da se parkirao na pogrešnom mestu („sitroen" BG 879-992).

- Auuu, zaista nisam znao da na trotoaru postoji staza za slepe i slabovide. Iskren da budem, nisam ni gledao. Evo, izvinjavam se i od sada ću da vodim računa gde parkiram kola... - rekao je Nikolić za Press.

Jedan od policajaca koje smo zatekli ispred zgrade Skupštine ovako nam je odgovorio na pitanje zašto ne pozove „Parking-servis" da odnese nepropisno parkirana vozila političara.

- Šta da radimo?! Mi ih opominjemo, ali ne vredi! Ko će, bre, njih da kažnjava? Mi nećemo! Neka dođe pauk, pa neka ih nosi! Ali, jok, pauk ne sme ovde ni da primiriše. A znaju oni, stalno prolaze ovuda... Samo, niko ne sme da pipne ova kola. A šta i da ih kazne? Pa, šta je za njih da plate 100 evra kad imaju plate po 2.000 evra - kaže jedan od policajaca ispred Skupštine, koji je insistirao na anonimnosti.

Slepi: Bezobrazluk!

U Savezu slepih Srbije kažu da su do sada više puta upozoravali nadležne na parkirane automobile na njihovim stazama na trotoaru, i to ne samo ispred Skupštine Srbije, nego i svuda po Beogradu. Dragiša Drobnjak iz Saveza slepih Srbije ocenjuje za Press da je ovakvo ponašanje poslanika „bahato i bezobrazno"!

- Nema kome se nismo žalili, od republike do Beograda. I ništa! Svi ćute! Poslanici koji parkiraju ispred parlamenta, na deo trotoara koji služi slepima i slabovidima, pokazuju neviđenu bahatost i bezobrazluk! Nemam reči... - kaže Drobnjak.

On dodaje da je ulica pored Skupštine izuzetno važna za slepe.

- Za nas sa hendikepom ulica Kralja Milana, u kojoj je zgrada parlamenta, vrlo je bitna jer je jedna od retkih koje celom dužinom imaju posebnu stazu na kojoj mi možemo najbolje da se snađemo. Nećete verovati, ali dešavalo nam se da baš u ovoj ulici moramo da siđemo na kolovoz da zaobiđemo parkirane automobile - priča Drobnjak.

Okanović: Danas apel Skupštini

Predsednik Komiteta za bezbednost u saobraćaju Damir Okanović kaže za Press da će danas apelovati da poslanici pomere svoje nepropisno parkirane automobile.

- Narodne poslanike imunitet štiti od zatvora, ali ne i od novčanih kazni. Prema tome, policija mora da reaguje i uklanja nepropisno parkirana vozila, naročito ona koja onemogućavaju kretanje hendikepiranih lica! Mi ćemo odmah uputiti zahtev Skupštini da članovi parlamenta poštuju saobraćajne propise - kaže Okanović.

(Izvor: Press)

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371
Poena : 6910
Reputacija : 12
Datum upisa : 11.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh