MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Boris Tadić i ja snimamo veliki film o genocidu u Jasenovcu!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Uto 30 Dec 2008 - 17:57

Predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik kaže da je 2008. godina bila jedna od najboljih godina za Republiku Srpsku jer su uspeli da vrate dostojanstvo i subjektivitet u okviru Dejtonskog sporazuma.

Samo jaka Srbija pomaže Srpskoj... Milorad Dodik

U intervjuu za Press Dodik tvrdi da će Republika Srpska i u 2009, godini svetske ekonomske krize, biti politički, socijalno i ekonomski stabilna.

- Budžetskim korisnicima ove godine znatno je povećana plata, i ona će sada u proseku iznositi 790 konvertibilnih maraka, čime je prvi put veća nego u Federaciji. Zaposleno je 28.000 radnika, iako je mnogo preduzeća u stečaju. Jedini način za saniranje posledica svetske finansijske krize jeste dodatno investiranje, i stopa investiranja u RS u idućoj godini biće 20 odsto bruto društvenog proizvoda.

Koliko vam Srbija pomaže?

- Srbija može da pomogne, a najviše bi pomogla svojom dodatnom stabilizacijom i jačanjem! Saradnja sa Srbijom je dobra, odlična je! Rehabilitovana je pod vođstvom Vojislava Koštunice, a nastavljena naročito sa predsednikom Borisom Tadićem. Važnom obavezom ove generacije političara smatramo da nastavimo rad na zajedničkim projektima. Tadić i ja smo se dogovorili da se početkom godine formira zajednički odbor za snimanje velikog filmskog projekta „Jasenovac" kako bi se očuvala pažnja na najgore mesto genocida nad Srbima u novijoj političkoj istoriji.

Kakvi su lični kontakti sa Borisom Tadićem i Vojislavom Koštunicom?

- Moja je dužnost kao predsednika Vlade RS da imam dobre kontakte sa državnicima u Srbiji. Imam veoma dobre odnose sa Tadićem. Sa Koštunicom zbog nekih nerazumevanja protekli period i nije bilo posebnih kontakata. Ja govorim kao predsednik Vlade i nemam nikakvu vrstu emocija. Za mene je važno da ljudi koji su na važnim funkcijama u Srbiji opažaju RS. I ja ću ih samo ceniti po tome da li to rade dovoljno dobro i jasno ili ne.

Čija vam je strategija odbrane Kosova bliža, Tadićeva ili Koštuničina?

- Čuo sam šta je stav Tadića i čuo sam šta je Koštunica mislio o tome. Ja imam treće mišljenje. Ono može u nekim segmentima podržati nečiji stav, pa da izgleda da sam na nečijoj strani. U suštini, nisam ni na čijoj strani. Srbija je ranije trebalo da ima poziciju koja bi mogla da obezbedi da sever Kosova ostane u Srbiji, a da ostatak Kosova prizna kao nezavisno. Srbija mora brzo izaći iz pitanja Kosova. Dobro je što je pokrenuto savetodavno mišljenje koje će omogućiti, ako se bude poštovalo pravo, a ne sila i politika, da se Srbija vrati u pregovaračku poziciju iz koje bi bilo moguće obezbediti bar deo tog severa Kosova. Nisam za to da se Kosovo i Albanci reintegrišu u politički sistem Srbije, jer bi to značilo dugoročnu destabilizaciju Srbije. Da li se poklapa sa ovim ili onim mišljenjem, nemam pojma. Ja imam svoje mišljenje.

Zašto ste redovno meta predstavnika međunarodne zajednice?

- Pa, ne vole one koji ne slušaju. Ali, nisam baš takav. Spreman sam da razgovaram, ali ne mislim da su oni najpametniji i najlepši, pogotovo kada vidim šta su uradili sa svojim ekonomijama. Nijedna zemlja na svetu nema strane sudije i strane tužioce u državnim organima. Oni imaju mesečne plate od 20.000 evra! Njima je naravno bolje da se zadrže u BiH nego da idu u Avganistan! Oni se zadržavaju, a ja mislim da nam ne trebaju, i eto problema.

Ima onih koji smatraju da RS treba ugasiti. Hoće li se to desiti?

- Imaju ljudi pravo na snove, ali mnogi snovi se ne ostvaruju. RS ne može biti ugašena.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371