MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

ŠEŠELJ MI NIJE REKAO S KIM JE PREGOVARAO

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Ned 11 Jan 2009 - 20:51

Zašto bih ga pitao s kim pregovara?! Pa ne podnosi izveštaje on meni, nego ja njemu, kaže Dragan Todorović i prvi put javno priznaje da je pregovarao o budžetu s Nenadom Konstatinovićem, Oliverom Dulićem, Nadom Kolundžijom, Milanom Markovićem i Dušanom Petrovićem.

Jel' pita Marko Đurišić Tadića s kim pregovara... Dragan Todorović, potpredsednik SRS-a

Srpska radikalna stranka omogućila je usvajanje budžeta za 2009. godinu tako što je povukla sve svoje amandmane samo sat i po vremena pre isteka zakonskog roka 29. decembra. Lider SRS-a Vojislav Šešelj je tek pre tri dana priznao da je iz Haga, gde mu se sudi za ratne zločine, vodio aktivne pregovore s predstavnicima vladajuće koalicije o usvajanju budžeta, iako je njegov zamenik Dragan Todorović danima tvrdio da „ni sa kim iz DS-a ništa nismo ugovorili".

U intervjuu za Press Todorović objašnjava ko ne govori istinu, Šešelj ili on.

- Nikad nisam izjavio da Vojislav Šešelj nije pregovarao s predstavnicima vladajuće koalicije o usvajanju budžeta. Nema dileme, Šešelj jeste pregovarao. Tomislav Nikolić je tvrdio da sam pregovore vodio ja. Samo sam odgovorio da to nije istina, da sam razgovarao, ali da nisam vodio pregovore.

Zašto odmah niste rekli da je Šešelj pregovarao s vlašću?

- Što bih to činio?! To je unutarstranačka stvar. Pitajte Marka Đurišića da li on pita Borisa Tadića: „Je li, jesi li ti pregovarao o koaliciji s Dačićem?" Pa u svakoj stranci postoje pravila.

NIKOLIĆ MOLI TADIĆA ZA MANDATE

Ima li Srbija opoziciju?

- SRS jeste opozicija vladajućoj većini, ali nije opozicija Srbiji. Mi se brinemo o interesima građana. Ako su građani glasali da SRS dobije 78 mandata, zar nije u interesu građana da zaštitimo njihov izbor?! Citiraću Nikolića kada je bio normalan i povodom kupovine poslanika u parlamentu rekao da „nije Skupština stočna pijaca". Pitajte danas Nikolića koliko se puta poslednjih dana čuo s Tadićem i molio ga: „Ne čini mi to", kako bi sačuvao poslaničke mandate.

A s kim je Šešelj postigao dogovor da se budžet izglasa?

- Ne znam. Što bih ja ulazio u to?! Šešelj je predsednik i jedini ovlašćeni da pravi koalicije i jedini koji ima pravo da ovlasti nekoga da pregovara. Ima mogućnost da razgovara sa svakim čiji broj telefona ima. I on plaća te račune.

Predsednik stranke nije svom potpredsedniku rekao s kim je pregovarao?

- Nije, rekao je da obrazlažemo naše amandmane do krajnjeg mogućeg trenutka, da vladajućoj koaliciji ostavimo tek toliko vremena da budžet izglasa pre isteka zakonskog roka. Mi smo o budžetu razgovarali i pre samog dana glasanja, iznosili razloge za izglasavanje budžeta i protiv toga te kakve bi političke posledice po SRS imala jedna ili druga odluka. Bilo je jasno da bi sve nezadovoljstvo zbog neusvojenog budžeta bilo preneto na SRS.

Zar je moguće da ni vi niste pitali Šešelja s kim se dogovarao?

- Zašto bih ga pitao?! Kako tako nešto da pitam predsednika stranke?! Ako on misli da treba da mi kaže, sam će reći. Pa ne podnosi izveštaje on meni, nego ja njemu.

S kim ste vi razgovarali?

- Razgovarao sam s Nenadom Konstatinovićem, Nadom Kolundžijom, Oliverom Dulićem, Milanom Markovićem, Dušanom Petrovićem. S nekima sam razgovarao u Skupštini, na konsultacijama, a s drugima na prijemima. Razgovaraću i dalje.

SRS ima još političkih uslova za DS?

- Ne, nego su razgovori neophodni. Jedini izlaz iz ovakvog stanja u parlamentu je da DS napokon shvati da ne može vladajućim terorom postići politički cilj. A ja imam precizna uputstva kako SRS da funkcioniše u parlamentu. Sa Šešeljem se čujemo svaki dan i dogovaramo se za svaku sednicu.

Sećate li se da su Vjerica Radeta i Nataša Jovanović proklele „seme i pleme" svakog radikala koji ikad bude imao kontakt s DS-om?

- Postoje pregovori za koje se zna u stranci, koji su odobreni. Kada je to rečeno, pregovori nisu bili odobreni, vođeni su tajno i neovlašćeno. Tu je ogromna razlika.

Koji su bili Šešeljevi uslovi za usvajanje budžeta?

- Naši uslovi su bili jasni. Da nam se vrate svi poslanički i odbornički mandati i sva mesta koja nam pripadaju u skupštinskim delegacijama. Uslov je i da se majorizacijom u Skupštini grada Beograda ne krši zakon. Ako se postupa po zakonu, većina u Zemunu biće ona koju čini SRS. Inače, za tri poslanika koji su kasnije prešli u SNS imamo blanko ostavke. Ali, njih samo Administrativni odbor može da aktivira. To je nemoguće dok je na njegovom čelu Nikolić. Za 18 poslaničkih mandata nemamo ostavke, ali pokrenuli smo sudski postupak. Ako sud utvrdi, a ne vidim zašto ne bi, da su i te ostavke postojale i da je Nikolić učinio krivično delo, i tih 18 mandata biće nam vraćeno.

Na čelo Administrativnog odbora po nepisanom skupštinskom pravilu dolazio je član najveće opozicione stranke. SRS-u je sad prihvatljivo da to bude neko iz DS-a?

- Apsolutno je neprihvatljivo da bude Nikolić. Za nas je najprihvatljivije da na čelu bude neko iz SRS-a, ali mi smo manjina. Ne odlučujemo mi, nego DS.

Nikolić i dalje tvrdi da ste za usvajanje budžeta dobili dva miliona evra?

- Nikolić je time optužio DS i Borisa Tadića da su generatori korupcije u Srbiji. Na osnovu kojih argumenata to Nikolić tvrdi? Ne pominje ni on to tako često sada jer mu je Tadić zavrnuo uši i rekao: „Tomo, u kućicu!"

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371