MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

TOMA NIKOLIĆ PRETI SRS-U OSTAVKAMA!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Sre 14 Jan 2009 - 20:25

Predsednik Srpske napredne stranke najavljuje da će aktivirati blanko ostavke radikala ukoliko njegovoj partiji oduzmu tri mandata.

Setio se gde su mu ostavke radikala... Tomislav Nikolić

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić zapretio je da će aktivirati blanko ostavke poslanika SRS-a ako naprednjacima, kako se najavljuje, zaista budu oduzeta tri mandata. Nikolić je rekao da bi „mogao da pronađe" ostavke Dragana Todorovića i Vjerice Radete, da ih aktivira i izbaci ih iz Skupštine!

Nikolić u izjavi za Press kaže da je moguće da se blanko ostavke naprasno pojave, iako je on ranije govorio da ih je „negde zaturio".
- Ovo što sad pričam ne znači da smo mi našli te ostavke, ali takva mogućnost zaista postoji... E, u tom slučaju bi skupštinska većina mogla da se nađe u problemu, tada bi se videlo da li se ovde radi o principima ili o političkoj trgovini SRS-a i DS-a! Evo, recimo, Igor Bečić, koji je prešao iz SRS-a u SNS, pismeno je povukao svoju ostavku u skupštinskoj pisarnici... I ako mu neko sada aktivira tu ostavku i on ostane bez mandata, šta mislite, da li bi bez mandata mogao da ostane recimo Dragan Todorović, ako bi se pojavila njegova uredno potpisana blanko ostavka - pita se Nikolić.

Kolundžija zna za dva miliona evra

Tomislav Nikolić i dalje tvrdi da su radikali zbog toga što su omogućili izglasavanje budžeta dobili dva miliona evra, ali odbija da odgovori kako je došao do tih saznanja.
- Znam da je toliko para dogovoreno! I svi oni znaju.... Ma, prođe Nada Kolundžija hodnikom u Skupštini Srbije i kaže: „Uh, ovo će mnogo da nas košta...". A imam i 15 svedoka iz skupštinskih klupa koji mogu da posvedoče i da mi je Kolundžija prišla i rekla: "Bog zna koliko će ovo da nas košta" - komentariše Nikolić.

Ostavke na sudu „padaju"!

Na naše pitanje kako to da najavljuje da će se ostavke radikala pojaviti ako one zaista nisu kod njega, Nikolić odgovara:
- Otkud ja znam kako će se i kad pojaviti?! Na primer, neko ih nađe, pa mi donese... Ja samo kažem da je teoretski moguće da se neke pojave. Koliko? Pa, tri, pet, pedeset, otkud znam.... Otkad su nestale iz mog kabineta, ne znam ko njima raspolaže. Ko zna, možda su čak i u Hagu... - navodi Nikolić.
Šef poslaničke grupe radikala Dragan Todorović kaže da ima blanko ostavke samo troje poslanika koji su poslednji prešli u naprednjake.
- Tačno je da imamo blanko ostavke Arsića, Bečića, Budimirovićeve. A to što vam sada Toma priča, da se moja i ne znam još čija blanko ostavka može teoretski pojaviti, to su čiste gluposti! Pa, on ih ima, i nije tačno da ih je izgubio... I evo, ja ga pozivam da moju blanko ostavku preda Skupštini, ako je toliko hrabar, pa ćemo videti šta dalje... - kaže Todorović.

Vučetić: Pucnji u prazno

Bivši predsednik Ustavnog suda Srbije Slobodan Vučetić smatra da pretnje Tomislava Nikolića nemaju nikakvu zakonsku osnovu.
- I da ima blanko ostavke, mogao bi s njima samo da se slika. Blanko ostavke na sudu će „padati" sve dok ne bude donet zakon koji bi precizirao da su one u vlasništvu stranke. Prema tome, ne vidim šta bi on postigao ako bi sutra pokazao blanko ostavke poslanika koji su ostali u radikalima?! Drugim rečima, ovo je Nikolićeva politička igrarija, i on samo puca u prazno - priča Vučetić.

SRS opet tužio Nikolića zbog kredita!

Srpska radikalna stranka podnela je Četvrtom opštinskom sudu zahtev za sprovođenje istrage protiv bivšeg zamenika te stranke Tomislava Nikolića zbog ugovora o kreditu s Bankom Inteza vredan 50 miliona dinara. Radikali su podneli i optužni predlog protiv Nikolića zbog krivičnog dela „oduzimanje i uništavanje službenog pečata i službenih spisa", kazao je potpredsednik tog suda Zoran Tejić. SRS je u oktobru prošle godine podneo krivičnu prijavu protiv Nikolića, ali Četvrto opštinsko tužilaštvo nije želelo da ga goni.
Nikolića terete i za uništavanje blanko ostavki 78 poslanika SRS-a.
Za krivično delo zloupotrebe službenog položaja Nikoliću preti kazna od dve do 12 godina zatvora, dok je za „oduzimanje i uništavanje službenog pečata i službenih spisa" zaprećena kazna do tri godine zatvora.
Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić odbacio je optužbe svojih dojučerašnjih partijskih kolega da je neovlašćeno uzeo kredit od 50 miliona, navodeći da je taj kredit uzeo SRS i da ga je on potrošio u izbornoj kampanji.
- Ne znam kako sam uopšte umešan u to. Ja sam s njima (radikalima) završio i više ne osećam nikakve emocije prema njima. Radikali imaju mesečnu obavezu po tom kreditu od 1,6 miliona dinara, a od države, na osnovu ostvarenih izbornih rezultata, primaju mesečno oko 14 miliona dinara. Evo, mi ćemo da vraćamo taj kredit, ali da nam pripadne novac za 21 poslanika SNS-a, a koji sada primaju radikali - rekao je Nikolić.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371