MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Istinite priče: Sigurni ste da želite veće grudi?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 15 Jan 2009 - 16:48

Ako doživite da se u ozbiljnoj ordinaciji estetske hirurgije vama više bavi psiholog nego operater, ili vam čak pokažu vrata uz strogi prst upozorenja, rešenje za svoje nevolje trebalo bi da potražite tamo gde vam neće puštati krv, znoj i suze

Ima reklama na televiziji život koje čine savršenim. One nude čudotvorne pilule i tretmane uz koje može da se „trči maraton“ u svim neumerenostima, bilo to bančenje, prežderavanje ili 24-satni seks, a da se sačuva zdravo telo i duh. Onda se u dnu ekrana pojave zlokobna sitna slovca, koja upozoravaju da se čarolija nikako ne konzumira bez dozvole lekara, jer može da izazove i razne prateće nezgode, od običnih alergija do oštećenja jetre i srčanih zastoja. Sitna slovca ne stoje bez razloga ni u emisijama koje slave neverovatne podvige plastične hirurgije. Tu se skalpelom prepravljaju crte lica, produžuje vilica, razvlače oči, preraspoređuju uši, od „Stenovitih planina“ vaja „kleopatrinski nos“, a „amorfna telesa“, koja su platila danak hamburgerima, pivu i beskrajnom sedenju pred televizorom, dobijaju trbušne pločice Mikelanđelovog Davida ili veličanstveno poprsje miloske Venere. „Zver“ se pretvara u lepoticu, više je ne prepoznaje rodbina, ali joj se divi milionska publika. Bar polovina fasciniranih gledalaca bi smesta investirala ušteđevinu u holivudsku pojavu, da čarobnjaci u belim mantilima nisu dužni da ih obaveste da su, u stvari, prikazali samo najuspešnije „rukotvorine“, a da je bilo i pacijenata koji su se posle operacije videli u ogledalu i rasplakali, ali ne od sreće, nego od muke.

DOJKE NA SUDU
Da ne bude zabune, plastična hirurgija se smatra kraljicom operativnih tehnika. Ona daruje drugi život žrtvama nesreća, nove grudi ženama koje su zbog karcinoma ostale bez dojki, uklanja urođene mane koje upropašćavaju i lični opis i um. Sami hirurzi od nevoljnika razlikuju pacijente koji su junački pali kao žrtve kulta lepote i večite mladosti. Bombardovani iz medijskih zaseda, takvi su spremni da bezbroj puta dopravljaju grudi, lice, stomak, zadnjicu, čak i najintimnije delove tela. Ako doživite da se u ozbiljnoj ordinaciji „plastičara“ vama više bavi psiholog nego operater, ili vam čak pokažu vrata, rešenje za svoje nevolje trebalo bi da potražite tamo gde vam neće puštati krv, znoj i suze.

U doba poplave „fudbalerki“, kako se od milošte nazivaju silikonske polulopte na bistama estradnih zvezda i manekenki, mom poznaniku, estetskom hirurgu, došla je devojka koja je žarko želela da joj se smanje grudi. „Njenim grudima nisam mogao da pronađem manu. Baš takve su tražile druge pacijentkinje. U razgovoru sa psihologom, devojka je u suzama molila da joj izađemo u susret. Imala je mladića toliko ljubomornog da je počeo da napada i nju i sve muškarce u okolini jer, navodno, svi zure u njen dekolte. Nekada, otkriva doktor, žene koje mu dolaze i nisu same toliko zapele za „peticu“ u brusthalteru, nego ispunjavaju vlažne snove svojih muževa ili ljubavnika, koji dođu sa njima i kupuju im grudi kao par minđuša. Tridesetjednogodišnja pravnica Radmila sama je odabrala razumnu meru novih dojki jer je silikonskim umecima želela da im povrati lepotu pošto je rodila četvrto dete: „Grudi su mi operisane čak pet puta, pošto je već prva operacija prošla loše, a svaki hirurg je imao sopstvenu ideju šta bi trebalo da popravi. Od početka trpim bolove, koji su se proširili na vrat, a sada se pojavio i gorući bol u desnoj ruci.“ Ni tridesetpetogodišnja Milena se nije dvoumila, pošto je na letovanju u Italiji novo poprsje njene prijateljice odvuklo poglede svih muškaraca: „Odlučila sam se za bezbednije implante, sa slanim rastvorom, jer sam sve najgore čula o silikonu. Nekoliko dana od operacije, požalila sam se doktoru da su implanti postavljeni suviše visoko, ali me je on utešio da će grudi same spasti u ,naročiti džep’. Iako sam se pridržavala svih uputstava, grudi su mi i godinu dana kasnije stajale neprirodno, pod bradom, a oko leve dojke se stvorila fibrozna kapsula. Proizvođač umetaka mi je, sav u čudu, rekao da model grudi koji sam ,kupila’ nije ni predviđen da se pomera, kao i da masaže povređuju okolno tkivo! Moje dojke su stigle i na sud jer doktor ne priznaje da je pogrešio“, žali se očajna Milena.

NOS I ČEKIĆ
Čovečanstvo na prste može da izbroji pripadnike koji su zadovoljni svojim izgledom, a oni koji nisu počinju da se proveravaju pred ogledalom, porede sa drugima, upadaju u depresiju, izbegavaju plaže i, na kraju, zatvaraju u kuću. Lek je, veruju, nož, koji se sa visina Holivuda spustio i među sitnu boraniju, i to onu koja može da iscedi novčanik. „Plastična hirurgija služi psihičkom zdravlju“, reći će vam mnogi lekari, i upravo na to se oslonila moja drugarica Jelena, osoba kojoj je inače teško poremetiti umnu ravnotežu. Ni kada ju je, sa dvadeset tri godine, ostavio dečko sa kojim se zabavljala gotovo još od pelena, izgledalo je da nije upala u depresiju, sve dok nije počela da zagleda tuđe noseve i iznebuha utvrdila da je njen nos „ogroman“. Od operacije je nije odvratio ni hirurg kada joj je objasnio da se nosna kost čekićem lomi tokom anestezije, a onda ispočetka sklapa. Ona mu je samo pružila fotografiju glumice Mirande Ričardson. Kada su podlivi nestali, Jelenu nije obuzeo užas toliko pred ogledalom, koliko kad je izašla iz kuće. Svi su je zagledali, a neki i otvoreno pitali da li je „radila nos“, jer se maleni, otmeni „model“ britanske glumice nije uklapao u široko, srcoliko lice moje drugarice. Hirurg, koji je očigledno i sam operisan od osećaja za sklad, ipak je bio potpuno u pravu kada joj je rekao: „Dobili ste tačno ono što ste naručili.“

SILIKONSKI ŠOK
Dok se operacije poput ove računaju u vajarska dela, naduvavanje seksualnih atributa i „zaustavljanje“ starenja peglanjem nabora na licu i vratu idu više u zanatske radove. Malo koji lekar će vam, ipak, preporučiti da plastikom preoblikujete zadnjicu, jer guzovi posle operacije izgledaju kao torpeda na bojnom brodu. Zato su ulice gotovo preplavljene licima sa jeftinim novim usnama, s tim da raste broj žena koje bi rado da ih se - oslobode. Bivša manekenka Tamara S. imala je samo 19 godina kada se, nezadovoljna izgledom gornje usne, obratila uglednom hirurgu. On nije hteo da joj ubrizga više od minimalne doze silikona, pa se obratila drugom, koji na silikonu nije štedeo: „U glavi sam zamislila nešto potpuno suprotno od onog što sam dobila. Posle prve godine, područje oko usana mi je oticalo, a tek kada sam odlučila da se otarasim silikona, doživela sam šok. Umesto usana, imala sam dve crte. Doktor mi je isekao parče kože i rekao da ništa više ne može da uradi, nego da naučim da živim sa tim.“ Tamari se žilava materija krvotokom preselila na polovinu lica, otežala joj pomicanje usana i krvotok, a posle vađenja „uljeza“, usne su joj ostale iskrivljene i sa ružnim izbočinama. „Lekari su mi rekli da je ubrizgavanje kolagena još opasnije jer može izazvati ljuštenje kože, upale, otvorene rane, hronične infekcije“, upozorava Tamara.
Kako malo ko ima vremena i volje da troši kalorije, a sve više zanimanja zahteva da se izgleda besprekorno, odlazak pod nož deluje kao idealno rešenje. Liposukcija, ili vađenje sala na cevčicu, postalo je gotovo božanstvo među estetskim zahvatima. Traži je i sve više muškaraca, a da se mnogi potom razočaraju kad shvate da posle dva sata neće izaći olakšani za dvadesetak kilograma, jer je vađenje više od pet kilograma masti opasno, a da će se prošetati u kupaćim kostimima tek za nekoliko meseci, kad nestanu ružne modrice.

KARAKTER NADUVANOG BALONA
Čak i ako se smatrate osobom koja će uvek dati prednost unutrašnjoj lepoti i veruje da bi dostignuća moderne hirurgije koristila razumno, velike su šanse da će vas lepotice sa plakata, bioskopskih i TV ekrana polako i neosetno „ubediti“ da vrednost karaktera ustupa mesto proporcijama. U pomoć im priskače i garderoba koja se nudi u prodavnicama jer ona izgleda pre kao da je pravljena za vešalice na kojima je izložena, nego za žive ljude. Lica zvezda koja izgledaju mlađe nego vi, iako su žarila i palila svetskom estradom dok se niste ni rodili, idu ruku-podruku sa tvrdnjama iz klinika za lepotu da skalpel pomaže da se pacijenti osećaju bolje. Postoje i istraživanja koja pokazuju da su plastične operacije kao droga. Prva je samo uvod u bezbroj sledećih jer operisana osoba nikad ne bude zadovoljna sobom. Vrhunski plastični hirurzi upozoravaju da se ni najsavršeniji zahvati za zarobljavanje mladosti lica i tela ne mogu raditi u nedogled, jer se zatezanje kože lica, vrata i drugih delova tela dovode do, vanzemaljskog izgleda, koji posle Holivuda osvaja i manje slavne krajeve. Dobija se lice glatko, sjajno i sa toliko karakternih crta koliko ih ima naduvani balon.

Žene čine 80 odsto pacijenata estetske hirurgije u Srbiji, a muškarci čine 40 odsto u zapadnoj Evropi

Pre konačne odluke
Pitanja na koja morate pronaći odgovor pre nego što odete na operacioni sto:
Da li shvatam koji problem želim da rešim plastičnom operacijom i da li sam pre toga istražila i druga rešenja, kao što su razgovori sa psihologom?
Da li znam koja su ograničenja zahvata koji razmatram i kakve zdravstvene komplikacije mi on može doneti?
Da li znam koliko je stručan hirurg koji će me operisati, kakva mu je profesionalna reputacija i koliko je kvalifikovan za taj posao?
Da li znam kako ću tačno izgledati posle operacije?

Izgradite držanje
Bar jednom ste upoznale ženu koja nije najprivlačnija na svetu, ali je toliko zadovoljna sobom da natera glave oba pola da se okreću za njom. Kako mi sebe vidimo mnogo je važnije od toga kako nas drugi vide, a prihvatanje te male mudrosti prvi je korak u gradnji stava kojim ćete privući više pozitivne pažnje nego ceo set hirurških zahvata.

Učinite ogledalo svojim najboljim prijateljem
Već dok posmatrate ono što volite na sebi, a zanemarujete ono što mrzite, zaustavićete opsesiju delovima tela zbog kojih brinete. Priroda vam nije dala grudi u obliku šampanjskih čaša, ali vas je, na primer, obdarila skladnim vratom ili elegantnim člancima, kakve vam ne može „napraviti“ nijedan hirurg.
Odaberite odgovarajući donji veš
Ne zalećite, nego se izmerite pre kupovine. Dobro skrojene, čvrste a komotne gaćice, ili grudnjak u kome vam poprsje neće izgledati razliveno, ali ni kao na tanjiru, zaista mogu da učine čudo. Imajte na umu da dobar veš vredi samo ako su vam leđa prava, a brada podignuta.
Ni drugima telo nije savršeno
Kada morate da se presvučete u prepunoj svlačionici, nervozni zbog debelih butina, opuštenog stomaka ili grudi, ne zaboravite da ste u društvu žena koje more iste brige.
Razmislite kako vidite ljude koji vam se dopadaju
Kada se radujete susretu sa prijateljima, nikad ne razmišljate o obimu njihovih butina, nego o tome koliko su puni života i, kao takvi, duša svake zabave. Tako ni oni ne brinu o veličini vašeg nosa, nego im je važno da li razmišljate samo o sebi, ili ste spremni da ponešto učinite i za druge.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371