MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NOLE BRANI ČAST SRBIJE U MELBURNU

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pon 26 Jan 2009 - 22:58

Novak Đoković savladao Markosa Bagdatisa sa 3:1, plasirao se u četvrtfinale Australijan opena i ostao jedini srpski predstavnik u Melburnu. Sledeći rival mu je Endi Rodik.

Poslednji srpski mohikanac... Novak Đoković i dalje brani Melburn

Treći reket sveta Novak Đoković uspeo je da se posle velike borbe u četiri seta protiv Markosa Bagdatisa plasira u četvrtfinale Australijan opena. Aktuelni šampion Melburna je posle tri sata i 15 minuta slavio sa 3:1, po setovima 6:1, 7:6, 6:7, 6:2 i tako ostao jedini Srbin na prvom grend slemu sezone.

Kao što i sam rezultat pokazuje, Kipranin i Srbin su se ponovo pakleno testirali, da bi naš as po treći put iz njihova tri susreta izašao kao bolji. Bio je to odličan meč, koji je odslikavala prava rovovska borba sa puno lepih poena. Na samom početku branilac pehara je brzo pokazao da sa njim neće biti šale uzevši prva dva servis gema protivnika za 4:0. Do kraja seta Bagdatis je uspeo da osvoji jedan gem i to je bilo sve od njega.

- Odlično sam ušao u meč, nabio sam fin ritam, ali sam znao da će se Bagdatis vratiti u igru. Naravno, to mu je i pošlo za rukom. Bilo je teško i zaista sam srećan što sam trijumfovao u ovakvom susretu - rekao je Đoković

U nastavku susreta Kipranin se budi i uspeva da oduzme servis Beograđaninu za 3:0. U tom periodu meča Noletu je naglo pala koncentracija, tako da je počeo da pravi prilično nekarakteristične greške. Naš as je ipak to uspeo da kompenzuje hrabrim i veoma kvalitetnim „izletima" na mrežu, pokazavši tako jasan napredak u tom segmentu igre, Do kraja meča Đoković se čak 29 puta našao na mreži, od čega je 22 puta poentirao! Drugi set je na kraju došao do taj-brejka, gde je naš as lako i bez problema nadjačao dve godine starijeg protivnika 7:1.

Završetak u pola tri ujutru

Dok su Srbi uživali u nedeljnom ručku, Novak Đoković i Markos Bagdatis su se borili sa pospanošću. Iako nije tako izgledalo, obojica su sigurno imali probleme da ostanu sveži pošto je meč počeo prekasno.

Naime, susret je bio poslednji na centralnoj „Rod Lejver areni", tako da su morali da sačekaju kraj epskog duela između Jelene Dokić i Alise Klejbanove. Zbog toga je susret Noleta i kiparskog asa počeo posle 11 uveče po lokalnom vremenu, a završio se nešto pre pola tri u ponedeljak ujutru!

- Čekali smo tri i po sata da izađemo na teren. Dok smo čekali da devojke završe meč, čak pet puta smo se zagrevali - požalio se Nole.

U trećem delu susreta vodila se ravnopravna igra bez ijednog uzetog servisa, tako da se došlo ponovo do taj-brejka. I pored toga što je Novak poznat kao majstor za rešavanja takvih situacija, Bagdatis je ipak uspeo da ga nadjača, najviše zahvaljujući upravo greškama našeg tenisera, ali i odličnom servisu, koji ga je služio cele večeri. Ljut na sebe i svoju igru, Đoković je oštro ušao u četvrti set. Sa takvim stavom i agresivnijom igrom Novak je odmah brejkovao Kipranina. U tim momentima je bilo primetno da Đokovića muči leva noga, ali je Srbin stegao zube i do kraja meča odigrao na vrhunskom nivou.

U nastavku Australijan opena Novaka očekuje uvek nezgodni Endi Rodik u četvrtfinalu. Američki majstor servisa je u četvrtom kolu pregazio Španaca Tomija Robreda sa 7:6, 6:1, 6:3 i ulazi veoma raspoložen i svež u meč sa našim adutom. Njih dvojica su se do sada tri puta sastali u profesionalnoj karijeri i naš as vodi sa 2:1. Zanimljivo je da su sva tri puta igrali na tvrdoj podlozi. Ukoliko 21-godišnji Beograđanin preskoči i tu prepreku, u polufinalu se ukršta sa pobednikom iz veoma interesantnog duela između Rodžera Federera i Huana Martina del Potra.

- Što se tiče Rodika, nas dvojica se dobro poznajemo. Biće to repriza četvrtfinala Otvorenog prvenstva SAD od prošle sezone. Biće veoma teško, pošto on trenutno igra fantastičan tenis. Videćemo... - rezimirao je Srbin.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371