MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

NIKADA SE NEĆU POMIRITI SA OCEM!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pon 26 Jan 2009 - 23:06

Jelena Dokić, posle pobede nad Alisom Klejbanovom 2:1 i plasmana u četvrtfinale Australijan opena, izjavila da ne želi više nikada da vidi oca Damira, uz objašnjenje „da je on nepopravljiv".

Ni pobede joj neće omekšati srce... Jelena Dokić

Jelenu Dokić ni plasman u četvrtfinale Australijan opena neće naterati da se pomiri sa ocem Damirom! Srpkinja koja igra za Australiju, neposredno posle neverovatne pobede nad 31. igračicom sveta, Ruskinjom Alisom Klejbanovom 2:1 (7:5, 5:7, 8:6), i plasmana u četvrtfinale Melburna, odbila je da usliši molbe svog oca i da se pomiri sa njim!

Damir Dokić, oduševljen uspesima svoje ćerke koja je juče sebi obezbedila povratak među prvih sto teniserki sveta, zatražio je od nje da mu „oprosti za sve što joj je uradio". Međutim, Jelena je, neposredno posle trijumfa nad Klejbanovom, hladnokrvno poručila ocu da je to nemoguće.

- Nismo razgovarali, niti sam dobila bilo kakvu njegovu poruku. Ovo je prvi put da čujem da je nešto rekao za mene. To što želi da se pomirimo, to je možda njegova odluka, ali već sam rekla da je priča sa njim završena - rekla je Dokićeva.

Damir stalno pravio probleme

Problemi sa ocem Damirom za Jelenu Dokić su počeli na početku profesionalne karijere, kada je sa 17 godina stigla do polufinala Vimbldona 2000. godine. Njen uspeh ostao je u senci očevog ponašanja i sukoba sa čelnicima turnira. Damir Dokić je 1999. godine opomenut zbog nedoličnog ponašanja na turniru u Edžbastonu. On je izbačen sa tribina jer je u alkoholisanom stanju glasno navijao tokom meča. On je, zatim, ispred stadiona legao na ulicu.

Naredne godine Dokić se na Otvorenom prvenstvu Australije sukobio sa televizijskim kamermanom, a pet meseci kasnije izbačen je sa Vimbldona zbog toga što je pocepao englesku zastavu, ali i jer je razbio mobilni telefon jednog novinara.

Ona je australijskim novinarima dodala da ne veruje da bi njen otac, posle toliko godina, mogao da se promeni nabolje.

- Trebalo bi da se desi neverovatno čudo da bi se moj otac promenio. Ne mislim da će se to dogoditi. Poznajem ga i ne vidim mogućnosti za pomirenje - različiti smo i oko većine stvari se ne slažemo. Igram tenis i imam svoj život i to je sve što sada želim - poručila je australijska teniserka.

Dokićeva je na kraju poručila da je veoma srećna zbog plasmana i četvrtfinala i priznala da taj uspeh nije očekivala.

- Bio je to težak meč, ali za mene je još uvek svaki meč takav. Iskreno, nisam očekivala da ću pobediti, jer se nisam osećala najbolje. Na kraju je, čini mi se, odlučilo to što sam psihički stvarno dobro pripremljena. Mogu sigurno još više i plan je da do kraja godine uđem među 50 najboljih - poručila je Dokićeva.

Duel sa Ruskinjom Alisom Klejbanovom trajao je više od tri sata i obilovao je preokretima, ali i vrhunskim tenisom. Jelena je posle velike borbe u prvom setu, kod rezultata 4:4, dozvolila brejk Ruskinji, međutim, ona sa tri vezana gema uspeva da povede. Drugi deo igre je na sličan način Krejbanova rešila u svoju korist (7:5) i ušlo se u odlučujući set. Iako je imala brejk zaostatka u trećoj deonici, Dokićeva, izuzetno inspirisana i nošena podrškom publike, vraća brejk i u neizvesnoj završnici nadigrava Ruskinju i na veliko oduševljenje publike u „Rod Lejver areni" dolazi do novog trijumfa koji joj je doneo plasman među 100 najboljih igračica.

U četvrtfinalu turnira Jelena se sastaje sa Ruskinjom Dinarom Safinom, jednim od najvećih favorita za osvajanje ovog turnira. Safina je u osmini finala pobedila mladu Francuskinju Alizu Korne sa 2:1.

Ana: Plakala sam zbog Dokićeve

Bajkoviti povratak u svetski teniski vrh Jelene Dokić emotivno je pogodio i našu Anu Ivanović.

- Gledala sam mečeve Jelene Dokić i bilo je divno posmatrati ih. Priznajem da sam zaplakala tokom njenog intervju posle prve pobede u Melburnu. Bilo joj je teško u životu i drago mi je zbog nje. Znam koliko je važno imati podršku ljudi oko sebe, a u centru svega je porodica. Mogu slobodno da kažem da ne bih sve ovo postigla da nije bilo moje porodice. Uvek su bili uz mene i nikada me nisu odgurnuli od sebe. To sam, zapravo, ja uradila - napisala je u kolumni 21-godišnja Beograđanka, koja će još neko vreme ostati da se odmori u Australiji pre povratka u Beograd, gde je očekuje FED kup susret sa Japanom.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371