Federer: Napravio sam mnogo grešaka

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Ned 1 Feb 2009 - 20:47

Drugi teniser sveta Rodžer Federer izjavio je danas da je na finalnom meču Otvorenog prvenstva Australije napravio mnogo grešaka, pogotovo prilikom servisa, što ga je koštalo trijumfa u Melburnu

"Imao sam mnogo prilika, nisam ih iskoristio i mnogo su me koštale.

Mislim da nisam dobro servirao i da je to ključ mog današnjeg poraza. Ovo je bio dobar meč", rekao je Federer na konferenciji za novinare posle meča.

Federer je danas izgubio u finalu Australijan opena od prvog tenisera sveta Rafaela Nadala sa 2:3 po setovima (5:7, 6:3, 6:7, 6:3, 2:6) i nije uspeo da izjednači rekord Pita Samprasa od 14 osvojenih Grend Slem titula.

"Osvoji sam set protiv Rafe i sa 30 odsto uspešnosti prvog servisa.

To je bilo izvodljivo jer me je odlično služio drugi servis.

Međutim, napravio sam nekoliko glupih duplih servis grešaka, ali to se dešava u mečevima koji traju pet setova. Pokušao sam, ali nisam uspeo da uhvatim ritam. Šteta je, ali dešava se", dodao je on.

Federer smatra da je igrao dobro, ali da mu teško padaju porazi jer mu tenis znači "sve na svetu".

"Borio sam se, mislim da sam dobro igrao. Voleo bih da sam bolje servirao. Imam potpuno drugačiji tip servisa u odnosu na Rafu. On se trudi da ubaci servis, a ja 'jurim' linije, pa zbog toga je logično da promašite nekoliko servisa. Ali volim tenis, znači mi sve na svetu, pa me porazi mnogo bole", rekao je.

On je dodao da je ovo jedan od mečeva u karijeri koje je trebalo da dobije, ali da mora da nastavi i pomiri se sa takvim stvarima.

"Porazi više bole kada ste tako blizu pobede, kao što je to bilo ovde i na Vimbldonu. Ali, ne žalim. Sve je u redu", dodao je.

Federer smatra da je loše odigrao peti set, ali da je protivnik igrao solidno, iako je u četvrtom i petom setu pokušavao da skrati poene.

Na pitanje novinara da li mu je ovaj poraz teško pao jer nije uspeo da izjednači Samprasov rekord, Federer je rekao: "Iskreno ne. Na pocetku sam bio razočaran i šokiran i takvo osećanje vas obuzme. Ne možete da odete u svlačionicu pod hladan tuš i opustite se.

'Zaglavljeni' ste u svemu tome. To je najgori osećaj".

Federer je dodao da i dalje veruje da može da pobedi Nadala.

"Da, sigurno da mogu da ga pobedim. Nisam proveo četiri i po sata na terenu da nisam verovao da to mogu", rekao je.