MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

RAZBIO NOS NAPREDNJAKU!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

RAZBIO NOS NAPREDNJAKU!

Počalji od Admin taj Pet 13 Feb 2009 - 0:17

RAZBIO NOS NAPREDNJAKU!

Poslanik SRS-a Srboljub Živanović usred Skupštine napao poslanika SNS-a Igora Bečića i nekoliko puta ga udario u lice. Naprednjak završio u Urgentnom centru i na VMA.

Incident... Živanović (u krugu) napao Bečića s leđa

Poslanik Srpske radikalne stranke Srboljub Živanović nokautirao je usred Skupštine Srbije poslanika Srpske napredne stranke Igora Bečića! Živanović je nekoliko puta udario u glavu Bečića, koji je krvav završio u Urgentnom centru, a potom i na VMA.

Incident se dogodio oko 16 časova u prizemlju Skupštine Srbije, a Živanovića su od Bečića razdvojili snimatelji jedne televizije koji su bili u blizini. Zbog ovog incidenta sednica je prekinuta na gotovo sat vremena.

Bečić: Udarao me rukama i nogama

Poslanik SNS-a Igor Bečić, jedan od tri parlamentarca čiju blanko ostavku radikali pokušavaju da aktiviraju, vidno usplahiren, ispričao je Pressu šta mu se dogodilo.

- Penjao sam se stepenicama kad je na mene naleteo Srboljub Živanović. Počeo je da psuje i da mi preti! Ja sam se okrenuo, nisam hteo da se raspravljam s njim, ali me je tada udario. Osetio sam jak udarac, pao sam na zid... Od udara su mi naočare povredile lice, počeo sam da krvarim, lice mi je bilo u krvi! Ali, on je nastavio da me udara rukama i nogama. Pokušao sam da se odbranim, a onda su pritrčali neki tonci, montažeri i odvukli ga - kaže za Press Bečić.

On dodaje da je napad Živanovića „kulminacija pretnji koje već tri meseca stižu od radikala".

- Verovatno su svesni da je zakon na mojoj strani i da ne mogu da mi uzmu mandat, pa su rešili fizički da me unište pred sednicu Administrativnog odbora. Svi mi iz poslaničke grupe SNS-a doživljavamo strašne pretnje! Doživeo sam i nešto što bih mogao da okarakterišem kao pucanje na moj automobil. Takvoj bahatosti i vandalizmu mora se stati na kraj. Na putu sam ka VMA... Ne znam šta ću dalje - kaže Bečić.

Radikali negiraju, SNS optužuje... Dragan Todorović i Tomislav Nikolić

S druge strane, Srboljub Živanović nije hteo da govori za Press o ovom incidentu, poručivši nam kratko da „ne može da priča". Njegov šef Dragan Todorović rekao je da je Živanoviću sugerisano da ne daje izjave za medije. Sam Todorović negirao je da je Živanović napao Bečića, i dodao da je u vreme incidenta Živanović bio u sali.

- Ovaj sukob je isprovociran! Krenuli su na Živanovića jer misle da je najpogodnija ličnost za to, jer je povezan s fizičkim napadom kada ga je Nikolić napao u skupštinskoj sali. Preostaje da nadležni urade svoj posao - kazao je Todorović.

RTS danas odlučuje o ukidanju TV prenosa

Direktor Radio-televizije Srbije Aleksandar Tijanić zakazao je za danas vanredni kolegijum sa jednom tačkom dnevnog reda - obustava direktnih prenosa sednica Narodne skupštine! Posle jučerašnjih događaja u parlamentu Tijanić predlaže da bilo koja druga televizija sa nacionalnom frekvencijom preuzme te prenose. On je naveo da niko ne može da naredi da svojim novcem finansiraju direktne prenose na kojima se „ne donose neophodni zakoni, govori van dnevnog reda, poslanici fizički obračunavaju i propagira govor mržnje".

Nikolić: Sad su počeli i da nas biju

Konačno, lider SNS-a Tomislav Nikolić i njegov zamenik Aleksandar Vučić oštro su osudili ovaj napad na poslanika SNS-a.

- Ne znaju šta će više, pa su počeli da nas biju! Hoće da isprovociraju incidente, da nas uvuku u tuče. Nećemo to, ali srpska javnost mora da zna da je Srba Živanović razbio nos našem poslaniku i da je ovaj sav krvav završio u Urgentnom centru. Notorna je laž da je Živanović bio u sali. On služi, kao što su Vojislavu Šešelju nekad služili telohranitelji, da provocira i ispravlja greške drugih. Javnost mora da zna da nam Živanović i drugi radikali prete svaki dan i psuju sve živo u nama i oko nas što postoji - kaže za Press Tomislav Nikolić.

SNS je naveo da će danas održati sednicu Predsedništva stranke „na kojoj će doneti mere zaštite od daljeg nasilja" u Skupštini Srbije.

Inače, napad poslanika SRS-a Srboljuba Živanovića na Igora Bečića treći je incident u kojem je učestvovao ovaj poslanik radikala. Živanović se krajem septembra ispred Skupštine sukobio sa poslanikom SNS-a Predragom Mijatovićem, koji je ispričao da ga je radikal „fizički napao i najgrublje vređao" i da je pokušao da ga udari glavom. U decembru Živanović se sukobio s Tomislavom Nikolićem, kada mu je u sali psovao suprugu i majku. Lider naprednjaka zbog toga ga je povukao za kosu.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371