MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Jelena Janković: BIĆU OPET BROJ 1

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Ned 15 Feb 2009 - 23:40

Jelena Janković: Pitanje je vremena kada ću zaigrati na svom prepoznatljivom nivou i vratiti se na čelo WTA liste. Iako u Parizu nisam stigla do finala, napredak u odnosu na Australiju je očigledan.

Srpska teniserka Jelena Janković smatra da može da bude u potpunosti zadovoljna onim što je prošle nedelje pokazala na WTA turniru u Parizu, te da je praktično samo pitanje vremena kada će ponovo postati najbolja igračica sveta!

Iako joj je u francuskoj prestonici u subotu za dlaku izmaklo finale (poražena od Ameli Morezmo sa 2:1 u setovima), Jankovićeva kaže da nema za čim da žali, jer je u ovom trenutku od trofeja daleko bitnije to što je u osetnoj meri popravila svoju igru. Koju, dodaje samokritički, i nije bilo posebno teško popraviti, budući da je prethodno na Australijan openu odigrala „katastrofalno"...

- Nije mi, naravno, drago što nisam izborila plasman u finale, ali svejedno mislim da mogu mnogo pozitivnih stvari da izvučem iz ovog turnira. Ako pogledate kako sam igrala u Australiji, a kako ovde u Parizu, videćete da je razlika više nego očigledna. To je veliki korak napred, veliki napredak, zbog kojeg sam ja veoma srećna. Sada se mnogo bolje krećem, agresivnija sam, raste mi samopouzdanje... Mislim da je samo pitanje vremena kada ću zaigrati na svom prepoznatljivom nivou i vratiti se na čelo WTA liste - poručuje Jankovićeva, koja je početkom godine eliminisana u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Australije.

Srpkinje u Dubaiju

Najbolje srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović ove nedelje nastupaju na WTA turniru u Dubaiju, koji se igra na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 2.000.000 dolara. Jelena je postavljena za trećeg nosioca, Ana za osmog, a obe će biti slobodne na startu turnira. Jankovićeva će u drugom kolu igrati sa pobednicom meča između Kineskinje Šuai Peng i Rumunke Monike Nikulesku, dok će Ivanovićeva sačekati bolju iz duela dve Ruskinje - Ane Lepušenkove i Alise Klejbanove.

Treća teniserka sveta kaže da joj u ovom trenutku najviše problema zadaje servis, na kojem bi morala dodatno da poradi, ali veruje da bi do narednog grend slem turnira (Rolan Garos) mogla da popravi i ovaj segment igre.

- Moj servis, jednostavno, mora da bude bolji... Prvi servis pogotovo. Trebalo bi da mi je on najjače oružje, ali to baš i nije tako. Moram da radim na tome i verujem da će se ubuduće „drugačija pesma čuti" kada je moj servis u pitanju! Verujem da će se napredak videti već na sledećem turniru, a do Rolan Garosa sigurno - uverena je naša teniserka.

Jankovićeva otkriva da je bila poprilično razočarana svojim nastupom na prvom grend slem turniru u sezoni, jer joj u Melburnu baš ništa nije išlo onako kako je zamislila. Srećom, stvari su se bitno popravile, što se moglo primetiti i tokom prošlonedeljnog turnira u Parizu.

- U Australiji sam doživela pravu katastrofu! Kasnila sam na svaku loptu, nisam uspevala da kontrolišem poene, nikakav koncept nisam imala. Osećala sam se loše na terenu jer to jednostavno nisam bila ja. Imala sam utisak da sve radim pogrešno. Međutim, sada se osećam mnogo bolje i to se odmah vidi u igri. Još uvek imam mnogo prostora da unapredim svoju igru, ali se očigledno krećem u dobrom pravcu. Verujem u sebe i verujem da mogu ponovo da budem najbolja - rekla je na kraju Jankovićeva.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371