MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

JELENA LAKO DO TREĆEG KOLA

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Sre 18 Feb 2009 - 20:10

Jankovićeva bez muke savladala Rumunku Nikulesku (6:3, 6:2) i ušla u četvrtfinale turnira u Dubaiju. Tamo je čeka Estonka Kanepi.

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo Barklis čempionšipa u Dubaiju nakon što je juče u dva seta savladala Rumunku Moniku Nikulesku - 6:3, 6:2! Naredna protivnica treće igračice sveta biće Kaja Kanepi iz Estonije (24. na WTA listi), koja je u drugom kolu takođe sa 2:0 pobedila Indijku Sonju Mirzu.

Jankovićeva je do novog trijumfa stigla bez većih problema, dominirajući tokom čitavog susreta, a nakon dužeg vremena ponovo ju je služio i servis, na koji Rumunka jednostavno nije imala pravog odgovora. U oba seta Jelena je napravila po dva brejka, dok njena protivnica nijednom nije uspela da joj oduzme servis, pa se meč završio tako kako se završio - ubedljivim trijumfom naše teniserke, koja poručuje da će Dubai tek videti njeno pravo lice...

Dubai ukidaju po kazni?

Direktor WTA tura Leri Skot najavio je juče mogućnost da se Dubaiju oduzme turnir Barklis čempionšip zbog toga što su organizatori odbili da izdaju vizu izraelskoj teniserki Šahar Per, prenose svetski mediji. Leri Skot je otkrio da se čak razmišljalo da se Dubaiju momentalno oduzme turnir zbog ovog incidenta, ali se od toga odustalo na molbu same Šahar Per.

- Uzeli smo u obzir tu varijantu. Razmišljali smo čak i o momentualnom otkazivanju turnira, ali je Izraelka Per izrazila želju da to ne uradimo jer bi time sve takmičarke bile kažnjene. Kasno sam saznao za ovaj problem, ali će organizatori morati da snose odgovornost. Njihova odluka nije bila u sportskom duhu - izjavio je direktor WTA tura.

- Veoma bitna pobeda, posebno zbog toga što je ostvarena u dva seta. To mi je bilo najvažnije, jer se još nisam u potrebnoj meri adaptirala na vremenske uslove. Pre samo dva dana nastupala sam u Parizu, u dvorani, a sada sam opet ovde na suncu. To nije normalno i organizmu je potrebno vreme da se navikne. U svakom slučaju, mislim da sam blizu svoje igre i da mogu daleko da doguram na ovom turniru - uverena je Jankovićeva.

Srpska teniserka kaže da je bilo mnogo teže pobediti Moniku nego što to konačan rezultat pokazuje, jer se radi o neobičnoj igračici s posebnim stilom, koji nije uvek lako „provaliti".

- Monika je veoma čudna teniserka, koristi dosta slajsova i drop-šotova, tako da je vrlo nepredvidljiva. Možete svašta očekivati od nje i veoma je neugodna protivnica. Srećom, igrala sam već jednom s njom na Rolan Garosu, tako da sam ipak imala neku predstavu šta treba da radim. U svakom slučaju, uspela sam da nametnem svoju igru i da relativno lako dođem do važne pobede - objašnjava naša teniserka.

Osim Jelene, danas bi na teren trebalo da izađe i Ana Ivanović, osma teniserka sveta, koja će u trećem kolu igrati protiv Francuskinje Kamil Pin, trenutno 104. igračice na WTA rang-listi. Biće to njihov prvi međusobni susret, ali je nerealno očekivati bilo šta osim ubedljive pobede naše teniserke.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371