MUZIKA
Registruj se i postani i TI clan Muzika Foruma!
Pristupi

Zaboravio sam šifru

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Statistike
Imamo 2976 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je BrankaS

Naši korisnici su poslali ukupno 14346 članaka u 5870 teme
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

"Afera Knežević": TUŽILAŠTVO DA ISTRAŽI FINANSIJE DS-a!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 23 Apr 2009 - 16:13

Posle tvrdnji uhapšenog gradonačelnika Zrenjanina i bivšeg visokog funkcionera DS-a Gorana Kneževića da se „tadićevci" finansiraju „crnim" parama, Tužilaštvo mora hitno da pokrene istragu i utvrdi istinu, apeluju stručnjaci!

OD SARADNIKA DO OTPADNIKA... Goran Knežević do hapšenja bio istaknuti ‘tadićevac'

Nadležno tužilaštvo mora odmah da ispita tvrdnje uhapšenog gradonačelnika Zrenjanina i bivšeg visokog funkcionera DS-a Gorana Kneževića da se Demokratska stranka finansira ‘prljavim parama'. Ovu istragu juče su zatražili i sami ‘tadićevci'! Međutim, Tužilaštvo za organizovani kriminal, koje goni Kneževića kaže da još ne zna da li će istraga ovog slučaja uopšte biti pokrenuta!?!

Podsetimo, Goran Knežević, inače nekadašnji predsednik Vojvođanskog odbora DS-a, optužio je pred Specijalnim sudom svoju stranku da se finansira parama uzetim od javnih preduzeća! Knežević je rekao da NIS i vojvođanski Fond za kapitalna ulaganja daju DS-u pare u kešu. Te pare se, tvrdi Knežević, čuvaju u bankarskim sefovima i koriste za plaćanje stranačkih rashoda.

DS: Ispitati optužbe protiv nas

Reagujući na ove optužbe, DS je juče saopštio da je „neprimereno komentarisati izjave date u sudskom postupku, ali da je obaveza suda da utvrdi njihovu istinitost".

Tadić: nije na meni da komentarišem!

Predsednik Srbije i DS-a Boris Tadić rekao je juče u Novom Sadu, komentarišući optužbe Kneževića, da pravosudni organi treba da odrade svoj posao.

- Nije na političarima niti je na meni kao predsedniku države da to komentarišem. Demokratska stranka je počela da čisti one koji imaju veze sa kriminalom. U tom smislu neće biti pošteđene ni ostale političke stranke. Moramo se odlučno boriti protiv kriminala i korupcije - rekao je Tadić.

- Svako ima pravo da svoju odbranu koncipira samostalno, pa čak i da se služi neistinama, a posao suda je da to utvrdi. Kada je reč o finansiranju DS-a, ono se odvija isključivo na legalan i transparentan način i svoje zalaganje za to DS je dokazao i objavljivanjem svog finansijskog izveštaja na sajtu stranke - kaže se u saopštenju.

Knežević bi trebalo da objasni tokove novca od javnih preduzeća ka DS-u ... Nemanja Nenadić, Transparentnost Srbija

Sadašnji predsednik vojvođanskih demokrata Dušan Elezović, koji je istovremeno i član Upravnog odbora NIS-a, kaže da optužbe Kneževića nisu tačne.

- Nije tačno da mi u DS-u držimo novac u sefovima, da imamo anonimne donatore i da uzimamo pare od državnih i javnih preduzeća, a nadležnim institucijama podnosimo kompletne finansijske izveštaje - kazao je Elezović.

Barać: Stranke uzimaju iz javnih preduzeća

Izvršni direktor Transparentnosti Srbija Nemanja Nenadić ističe da Tužilaštvo ima dovoljan osnov da ispita tvrdnje Gorana Kneževića.

- Njegov iskaz pred istražnim sudijom daje osnov da se ispita ima li elementa za utvrđivanje odgovornosti stranke, samog Kneževića i drugih lica zbog neregularnog finansiranja partije i izbornih kampanja. Predmet istrage mogli bi da budu način sakupljanja priloga bez izdavanja potvrde, gotovinsko plaćanje rashoda za kampanju i prikupljanje novca od firmi u državnom vlasništvu i javnih institucija. Knežević bi trebalo da objasni tokove novca od javnih preduzeća ka DS-u - kazao je Nenadić i dodao da pojedine delove Kneževićevog iskaza treba uzeti s rezervom jer se on brani od optužbi da je novac koji je pronađen u njegovom sefu zaista njegov.

Predsednica Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać kaže da se novac iz javnih preduzeća „sigurno preliva strankama".

„ABC": Dinara nismo dali DS-u!

Dejan Stošić iz leskovačke firme „ABC", koja se nalazi na spisku 44 firme donatora DS-a u 2008. godini, tvrdi da Tadićevoj stranci nisu dali ni jedan jedini dinar.

- Ni vlasnik, ni ja, ni ova firma nismo dali jednog dinara toj stranci i stvarno mi nije jasno odakle mi na spisku firmi koje finansiraju DS. Mi smo jedino preduzeće iz Leskovca pod imenom „ABC", a možda je tu reč o firmi istog imena, ali iz drugog grada, pošto je to čest naziv preduzeća u Srbiji - rekao je Stošić.

- Sigurno je da postoje valjani razlozi za ovoliku jagmu stranaka za funkcije u javnim preduzećima ili fondovima. U Srbiji uopšte nema kontrole tokova novca, nema državne revizorske institucije, nema eksterne kontrole budžeta, nema kontrole finansiranja stranaka... I niko ne kontroliše projekte, sponzorstva, donacije, nabavke... Zato sam sigurna da pare odlaze i do pojedinaca i do stranaka - kazala je Baraćeva.

Kolundžija: DS neće štititi nikoga!

Interesantno je da šefica poslaničkog kluba ZES-a Nada Kolundžija nije isključila mogućnost da je neko u DS-u prekršio zakon.

- DS neće stati u odbranu bilo koga ko je na bilo koji način kršio zakon ili zloupotrebio položaj. Ukoliko je u nekim lokalnim sredinama bilo nečega što je izvan onoga što je zvanična politika stranke, mi nećemo stati u odbranu nikoga ko je na bilo koji način prekršio zakon - kazala je Kolundžija, ali i dodala da je sam Knežević rekao da nema čime da dokaže svoje izjave. Istovremeno, potpredsednik DS-a i predsednik vojvođanske vlade Bojan Pajtić odbio je da komentariše optužbe Kneževića.

______________________________ MUZIKA FORUM ______________________________
PREPORUCUJEMO VAM DA POSETITE:
http://zabava.myfineforum.org/
http://power.aimoo.com/
http://caffe.freeforums.org/
http://winner.vforums.co.uk/

Admin
Admin Muzika Foruma
Admin Muzika Foruma

Pol : Ženski Godina : 29
Zodijak : Bik Mačka
Broj poruka : 12371