Federer impresivno do 16. titule, Đoković drugi na svetu!

MUZIKA :: SPORT :: TENIS

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Admin taj Pon 1 Feb 2010 - 18:08

Najbolji teniser sveta Rodžer Federer osvojio je 16. Gren Slem titulu u karijeri pobedom nad Endijem Marijem u finalu Australijan Opena sa 6:4, 6:3, 7:6 (11).

Prva dva seta pripala su Švajcarcu posle nepunih sat i po igre, možda lakše nego što se očekivalo. Britanac se probudio u trećem setu koji je posle velike borbe i 6:6 ušao u, ispostaviće se, još uzbudljiviji taj-brejk. Mari je u taj-brejku imao ukupno čak pet set lopti koje nije uspeo da iskoristi, a Federer je do 16. GS titule došao posle treće meč lopte.

Federer nakon lošeg starta, ipak dolazi do prvog gema. Sjajnim forhendom pri rezultatu 40:15, Švajcarac zatim pravi brejk u drugom gemu, koji je lakše osvojio nego prethodni na sopstveni servis. Ipak, Britanac je već u narednom gemu uspeo da anulira Federerov brejk, oduzevši Švajcarcu servis i smanjivši na 1:2. Odmah zatim, Mari je na sopstveni servis uzeo gem za izjednačenje. U petom gemu Mari je pri prednosti od 40:15 imao dve brejk lopte i priliku da osvoji i treći uzastopni gem, ali koju nije iskoristio. Britanac je došao i do treće šanse da povede u gemovima, ali je Federer asom ipak došao do 3:2 u prvom setu.

Naredna dva gema oba rivala su osvajala poene na sopstveni servis pa se u osmi gem ušlo rezultatom 4:3 za Federera. Švajcarac je agresivno odigrao osmi gem u kome je iskoristio prvu priliku za novi brejk i prednost od 5:3, tako da je u devetom gemu servirao za prvi set. Predstojeći gem bio je gotovo formalnost za najboljeg tenisera sveta koji je odličnom dijagonalom, na koju Mari nije mogao da odgovori, iskoristio prvu od dve set lopte.

Prvo vođstvo u meču Mari je imao na početku drugog seta kada je osvojio gem na svoj servis. Federer je izjednačio, a odmah zatim sjajnim napadom dolazi do prilike za tri brejk lopte u trećem gemu, koje prvi teniser sveta nije ispustio, došavši do prednosti od 2:1. Odmah zatim, na efektan način Federer dolazi i do 3:1. U petom gemu Federer je došao do dve prilike za brejk, ali je Mari prikazao psihičku stabilnost i umesto zaostatka od 1:4 i gotovo izgubljenog seta, Britanac se vratio u igru i smanjio na 2:3. Nakon osvajanja šestog gema, Federer ne uspeva da iskoristi tri brejk lopte i posle velike borbe Mari smanjuje na 3:4. Nakon dva gema gde nisu viđeni brejkovi, Federer u desetom gemu iskorišćava drugu set loptu i dolazi do velike prednosti od 2:0 u setovima, za 46 minuta igre...